Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exodius

    őstag

    válasz drdr #29830 üzenetére

    OLED árak miatt elérhetetlen a legtöbb embernek. Én 27 colban gondolkozok, ahhoz meg évek, mire oda lecsörgedezik, főleg elfogadható áron. Viszont a hajlított paneloktól meg rosszul vagyok kár, hogy az nagyon dominál WHQD 27colon VA-ban, ami nekem alapfelhasználásra, meg filmre tökéletes lenne.

    Amúgy a gamer VA-knál meg már jó a válaszidő (Samsung-nak, AOC-nek már van ilyenje) de már a gamer IPS-ek is a TN nyakán lihegnek, szóval a 3 paneltípusnál között nagy a harc, ami azért vicces, mert a VA kontrasztját egyik paneltípus sem tudta megközelíteni, viszont az meg szépen rámászott a másik 2 típus pozitív dolgaira. Pl.: 70 ropiért tök korrekt volt a AOC Q3279VWF. Alapjáraton 4600 körül pörög a kontrasztaránya, úgy hogy a specifikáció szerint 3000 körüli értéket kéne hoznia. A Philips Momentum 436M6VBPAB a 6800 (!!!) körüli értékével már gyakorlatilag OLED. Filmnézésre ezek remekek lennének, főleg kalibrálva.

    Kár, hogy nem 27-ben van ilyen világverő monitor, szerintem mi zabálnánk (már aki). ;] :U

    Ui: tegyük hozzá, hogy az OLED-nél hiába tökéletes a fekete, ha túlszaturáltak a színek, amik meg hazudnak a képet illetően. De javítsatok ki ha tévedek, láttam pár TV-t és engem kicsit zavart ez a túl-élénkség.

Új hozzászólás Aktív témák