Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bzoley

    veterán

    válasz PuMbA #28506 üzenetére

    Tipikus "nekem hiszel, vagy a szemednek" válasz. Olvasol valahol valamit, és hírdeted, mintha a bibliában olvastad volna. Technikai oldalról meg nyilván nem nézed, mert teljesen figyelmen kívül hagyod, hogy a 10bit és a hdr nem keveset tesz hozzá a végeredményhez. Lehet, hogy csak felskálázott, de jó esetben nehezen hasonlítható össze a két verzió. Lásd.: Pacific Rim, galaxis örzői 2, aquamen(bár ez talán 4K), felhőkarcoló, stb. Sajnos olyan is akad, ahol tényleg sem plusz nincs, de a nagyobb címekkel azért nem szokott csalódás érni. Már ha van kéznél normális megjelenítő.

  • kalidor55

    aktív tag

    válasz PuMbA #28506 üzenetére

    szerintem a 2k- ról kár beszélni, illetve szóba hozni a full hd-val összemérve, a 4k szerintem is, minimális különbséggel bír, minőségi többlet tekintetében, mint a full hd, én egyszerű üzleti fogásnak tekintem, hogy vegyék a népek, mert jobb, mint a full hd! a kb 4x-es adatmennyiégből, jó, ha kb 10-20% minőség többletet élvezhet az user, aki a 4k-át nézi, szerintem. de persze lehetne vitatkozni tovább, de a lényeg, szerintem, hogy az eladóknak sokkal nagyobb örömöt okoz egy 4k tv eladása, mint a felhasználóknak, akik megveszik... :F ráadásul minnél jobban közelít a felbontás növekedése az emberi szem maximumáig, annál, kevésbé érzékelhető a minőség javulása talán? én nagyot csalódtam a 4k tv-émben, és aszem, 8k-át már nem is akarok venni, vagy mégjobbat :N parasztvakítás felsőfokon!!! :C és, ha jól emléxem pumba "mester" kb fél éve még ellenkezett a véleményemmel, most pedig, ha jól veszem ki szavaiból, nagyjából azt mondja, amit én? :F

    [ Szerkesztve ]

    olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

Új hozzászólás Aktív témák