Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csokifalo

    aktív tag

    válasz Robert1987 #26802 üzenetére

    Sziasztok

    Átnyálaztam pár száz hozzászólást de pár dolog nem világos, segítséget kérnék.

    Adott egy 75MU6102 4K samsung tv amin PC-ről filmeznék
    ( I5-8600k 16Gb DDR4 ram, ROLINE HDMI 2.1 HDMI kábe ami elvileg 8K-ra is jó, és RX560 VGA. )

    A VGA-t most vettem bele, mert a tv vétel előtt meg voltam elégedve az I5-ös IGP -jével.Viszont mióta a tv megvan, a filmek FHD, és UHD is, eléggé szaggatottan ment rajta, ezért vettem a VGA_t

    Eddig amit használtam, az főleg POTPLAYER volt mert nekem az jött be képileg és hang ügyileg.Viszont ez a tv elvileg HDR képes, ezért próbálkoztam a VLC-n át a PDVD18-ig mindennel.Már az se volt egyszerű hogy eljussak a szürke képtől addig hogy helyesek legyenek a színek.Viszont nagyon szaggatott, amit a IGP 23@hz felbontásának tulajdonítottam, ezért vettem a kártyát.És a lényeg, tegnap leszedtem az MPC-HC-t és a madVR-t, és belőttem mindent amit itt ajánlottatok.

    AMI NEM VILÁGOS, hogy a PC-ről érkező jel jelenleg 60p ( 3840x2160 ), viszont filmje válogatja hogy hogyan jelenik meg, van amelyik 23.97561, van amelyik 59.9391 most elvileg a nagyobb sebesség a jobb nem? A tv is 60@hz-ig jó, akkor miért van hogy alkalmanként 23.9?

    Illetve érdekes hogy a drop frame és a többi adat is alkalmanként jó, mégis beszaggat a film De ez is érdekes mert tesztelve ugyanazon a helyen van hogy 3x nem, és negyedszerre mikor örülnék hogy már jó akkor megint szaggat.( .mkv filmek, FHD, és UHD egyaránt )

    A másik, ha a tv belső lejátszóját használom, élénkebb, világosabb a kép mint bármilyen lejátszóval.Valamint most OS HDR van, hogyan lehetne natív?

    Segítséget megköszönök, kétlem hogy a gép kevés lenne...VGA-t csak azért nem vettem bele jobbat mert nem játszok rajta

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák