Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz zoltanz #17042 üzenetére

    Jogos, majd igyekszem azt is kipróbálni.

    stevve: Mire gondolsz pontosan?

    PuMbA: Hoppá ,tényleg, ejnye, kis figyelmetlenség részemről. Már frissítettem is. Kösz, hogy felhívtad a figyelmemet!

    spiritex: Egy felirat úgy lehet szép, pontosabban szebb, hogy - ahogy azt írtam is - egy csomó post-process effektet ráküld a lejátszó. A VLC 2.0-ban konkrétan alapértelmezetten be van kapcsolva a feliratnál az árnyékolás, valamint nekem még úgy tűnik, hogy élsimítást is végez a lejátszó a feliraton, bár ez utóbbi csak megérzés. Feliratkezelő alatt mit értesz pontosan? Annyit tudok, hogy jobb egérgombos menüben ki lehet választani a kívánt feliratot, már amennyiben több van egy média fájlban. Ja igen és a VLC-ben még azért feltűnően jóval olvashatóbb a felirat, mert ott alapértelmezésben a fehér színű felirat fekete színű külső szegélyt kap. Ez nagyban segíti az olvasást.
    Amúgy további érdekesség, hogy a VLC-ben alapértelmezetten ki van kapcsolva a deinterlacing eljárás is, még csak automatát sem hagyták aktívan, amit megint csak nem értek.
    Kipróbáltam azt is, hogy a MPCHC-ben ugyanolyanra beállítani a betűtípust és stílust a feliratnál, de hiába állítottam be mindent ugyanúgy, látszik, hogy a VLC szebben rendereli ki a feliratot, én úgy látom, hogy a VLC élsimítással éri el ezt.

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz zoltanz #17042 üzenetére

    Na gyors felraktam és kipróbáltam az XBMC-t (10.1), természetesen 64 bites Win7 alatt. Pár perc szenvedés után pedig úgy döntöttem, hogy ezt a lejátszót végleg elfelejtem, mert egy rossz vicc, pontosabban nem is lejátszó.
    A dolog ott kezdődik, hogy ez a lejátszónak nevezett szoftver igazából úgy működik, mint egy 3D alkalmazás, mint például egy játék. Első indításkor teljes képernyő módba kapcsol és egy animált menü fogadja a felhasználót. Nagyon csili-vili, fix 60 FPS-el megy a GUI, azzal nincs is semmi gond, mert látványos lett. A menürendszer úgy van megalkotva, hogy az ember a jobb egérgombos helyi menüt elfelejtheti, mert az nem létezik itt. Az alapból is nagyon kevés beállítást pedig a menürendszerben lépkedve lehet csak piszkálni. A beállítások még hagyján, azt még el lehet viselni, de amit a fájl megnyitásnál műveltek, az még viccnek is rossz!
    A fájl megnyitás klasszikus és minden egyéb megszokott formáját elfelejthetjük, nem fog működni. Kizárólag úgy tudunk megnyitni egy médiafájlt, hogy a GUI-ban a menürendszerben ellépegetünk az adott fájl mappájához és a mappát kiválasztjuk egy külön ablakban (!). Ekkor a lejátszó felolvassa a mappa tartalmát és a talált fájlokat lehet elindítani.
    Tehát a tisztán látás kedvéért:
    Abban az ablakban, ahol lépegetsz a mappák között (legyen File Browser ablak), onnan még csak véletlenül sem tudsz megnyitni egy média fájlt sem, mert ott csak mappákat lát a szoftver. Ebben a File Browser ablakban aztán a user kiválaszt egy mappát, majd megjelenik egy új ablak, ami kiírja a választott mappa tartalmát. Tudom, hogy így elsőre olvasva talán érthetetlennek tűnik, de a lényeg, hogy úgy megbonyolították az egész megnyitásos folyamatot, hogy valódi rémálom lett! Nem lett volna ésszerűbb úgy megcsinálni, hogy rögtön a File Browser ablak mutassa a lejátszható (támogatott) fájlokat?
    (Először hirtelen meg is ijedtem ,hogy nem látja se az MKV fájljaimat, se a FLAC/MP3 audio fájlokat stb. Néztem nagyot, hogy WTF!)

    Ha tovább megyünk és nagy nehezen meg tudtunk nyitni egy videofájlt, akkor jön a következő hatalmas pofon a lejátszótól. Amint említettem az előbb a jobb egérgombos menü itt nem létezik, legalábbis én sehogy nem tudtam előhozni. Marad tehát a fenti néhány gombocska, amelyek csak alap dolgokra (hangsáv és feliratváltás, néhány videobeállítás) képesek. Most jön a legjobb az egészben (dobpergés.....): eltűnt a seek bar is! Bizony jól olvassátok, alapértelmezésben a film elindítása után szinte pixelvadászatot játszottam a monitoron, de eredménytelenül, tekerni csak a backward és forward gombokkal lehet, mint a hangkazettás magnóknál, csak itt képet is kapsz mellé. :D
    Nos, nekem itt fogyott el az összes türelmem a szoftvert illetően. Mielőtt megnyomom az Uninstall gombot, még gyors megjegyzem, hogy van egy nagyon jó tulajdonsága is, ami a DXVA módot illeti. Aktív DXVA esetén kb. a Splash Pro szintjét hozza CPU usage téren (1-2 %), mellett a RAM igénye a MPCHC- követi, szóval ebből a szempontból nagyon jó, de itt jön képbe az a tény, miszerint alapértelmezett beállításban a DXVA ki van kapcsolva. :DDD

    Számomra a Windows platformra készített XBMC egy rossz vicc kategória, ez számomra nem lejátszó, hanem egy agyoncsicsázott Media Center, ami mindenre jó, csak arra nem, amire kellene, hogy jó legyen! Én ezt a szoftvert innentől kerülni fogom jó messziről. Akik viszont szeretik a Media Center szerű szoftvereket, azoknak lehet, hogy tetszeni fog ez, én azonban a hagyományos lejátszók és az egyszerűség pártját fogom.

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák