Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mis69

    tag

    válasz mis69 #5859 üzenetére

    És a kések elhelyezkedésének van valami jelentősége abban a tekintetben hogy mennyire tudja apróra vágni pépesíteni a zöldséget gyümölcsöt? Mert láttam többfélét ebben a tekintetben.Pl. a szőlő magjait is össze tudja törni?

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz mis69 #5872 üzenetére

    Ezerféle kést találtak már ki, ha megnézegeted a neten, lesz választék bőven. De nem csak a késen múlik a dolog, kell a fordulat is, illetve a kés körüli rész formájának kialakítása is.
    Ettől függetlenül lehet jó az a kés, van, amelyik jobb, mint a sima, de ez a turmix gépnél nem csak ennyi teszi a minőséget. Kell hozzá állandó teljesítmény, tartósság...a Philips újként átlagosan mindig majdnem tökéletes (azaz teszi a dolgát, nem kiválóan, de csinálja), de ez sajnos egy-két év alatt megkopik. Ha igazán jót keresnék, maradnék a Moulinex-Bosch-Braun (a teljesség igénye nélkül írtam ezt a hármat) vonalon, de javaslom neked, hogy menj el és nézd meg őket élőben, vedd le a polcról, dugják be, kapcsold be azt, amit érdemesnek tartasz a figyelemre, aztán dönts ez alapján. Nem keresnék trion-hauser-sencor márkát.
    Philips is lehet jó választás, ezt fokozott figyelem felkeltésképp írom, de pl tv, mini hifik terén nagyon nem alkottak hosszú élet tartalmút, hajnyírója használható, de erősen kompromisszum késznek kell lenned, botmixere dolgozik, de nem igazán akarod használni (túl merev a vezetéke, kényelmetlen kezelni). Tálas mixere jó volt, de 3 év után sajnos motorhibás lett.. :U
    Moulinexnél kevesebb tapasztalatom van (nem használtam pl a tv-jüket ;] ), De volt szerencsém vasalóhoz, kenyér sütőhöz, olaj sütőhöz, tálas mixerhez, sok panaszt nem hallottam róluk az ismerősöktől, működnek, tartósak (persze ezek sem ipari felhasználásra készültek). Aránylagos olcsóságukhoz képest elég jó minőségűek, kialakítás, használhatóság szempontjából.
    Mindezt teszem offba, mert vegyes a forrás (saját és ismerősök tapasztalatai, az utóbbi ki tudja, mennyire valós :U )
    U.i: Talán az is megoldás lehet, ha használtan nézel a "jobbak" közül egy alkalmi vételt...ha újat veszel és ennyiért, akkor inkább a Moulinex.

Új hozzászólás Aktív témák