Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz PhoenixSzG #73664 üzenetére

    "Ha 2db 8-as pakkot veszel akkor 14250 Ft-ra jön ki (890/db) - ennyivel 3-4 évre le is van tudva a porzsák téma : )"

    Ribarszki:
    "1 doboz Miele porzsák 5000Ft. Ez 1évre elég. 416Ft költség havonta.
    A Miele nagyon más ligában játszik mint a Bosch és a Philips."

    Pjen:
    "Miele akár 3 hónapig is jó. Én biztos nem tárolnám addig az eredményt."

    Kérlek, ilyen általánosításokat ne írjatok, mert félrevezeti a kérdezőket!

    Tudom, anno ígértem, hogy leírom az Electrolux, Philips és Miele prémium porszívókkal szerzett részletes tapasztalataimat, de akkor - bizonyos történések hatására - elment a kedvem az egész fórumtól is.

    Mindig ugyanaz tér vissza, hogy egy Dyson (de tök mindegy; bármilyen) rúdporszívó is képes kiváltani a legjobb hagyományos típusokat. Pedig a legtöbb esetben nem képes. Én is azért engedtem el a témát, és maradtam a "Miele C2"-nél "gyors takarítás, ott ahol a papok táncolnak" céljára is.
    Macerásabb magam után vonszolni, átdugni másik konnektorba több alkalommal is, de legalább tisztaság marad utána.

    És itt jön az, hogy heti többszöri porszívózás, és heti egy "nagytakarítás" után maximum 2-3 hetente cserénem kell a porzsákot.

    Nagyjából 140 nm hasznos felület, kő, padló és szőnyeg vegyesen; több ember rendszeresen használja a lakást, hosszú szőrű kutya is bejárhat... Ilyen felhasználás mellett muszáj gyakran új porzsákot tenni a gépbe.

    Egy 40-50 négyzetméteres panelbe, 1-2 embernek, akinek még látogatója sincsen, és/vagy keveset mozdul ki otthonról... persze, hogy elég lehet a porzsák 3-4 hónapig is.

    Minden más esetben sokkal gyakrabban kell cserélgetni. (Egyébként természetesen én is csak a gyári porzsákot ajánlom hozzá, mert kiváló a porszűrő teljesítménye.)

    Mindezt fontos volna hozzátenni akkor, amikor a Miele gépeket (de bármelyik másikat is) ajánljátok.

    Az tény, hogy "bucira" lehet szívni a porzsákját, és még ott is megőrzi a szívóteljesítménye nagy részét, ami egy nagy előnye.
    Ám messze van a tökéletestől, és a "más ligától" is. Ezt is fontos megemlíteni.

    A Miele porszívója mára egy kínai, tömeggyártott termék, nagyon drágán, méregdrága pótalkatrészekkel, tulajdonságait illetően több olyan hiányossággal, amelyekkel viszont a konkurens márkák termékeinél nem kell számolni.

    Nem árt ha ezzel is tisztában van az, aki porszívót szeretne vásárolni.

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák