Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ballington

    addikt

    válasz K Norbi #28298 üzenetére

    Köszi a válaszod, megfontoloandó az electrolux...
    Esetleg tapasztalatok a Gorenje-kről?

    Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

  • peppe79

    senior tag

    válasz K Norbi #28298 üzenetére

    Amikor 4 éve beköltöztünk a házba, mi is szinte csak az Electrolux csoport gépeit vásároltuk. Ezek közül egyedül a Zanussi hűtőszekrénnyel nem lőttünk mellé. Az Electrolux sütőnkben másfél év után behalt a termosztát. Mivel csak 12 hónap garit adtak rá, és a drága alkatrész mellé nem akartam még a javításért is fizetni, így inkább kicseréltem magam.
    A leghitványabb az Electrolux ESI6201LOX mosogatógépük volt, amihez már a 8. hónapban szerelőt kellett hívni. A szaki - mint aki láthatóan nem először találkozott hasonló esettel, - megállapította, hogy a mosogató tablettából feloldódó ragasztóanyag lerakódott a szintérzékelőn. Ő akkor azt tanácsolta, hogy felejtsük el a rövid programokat, és kizárólag mosogatóport használjunk. Akkor még csak legyintettünk rá, gondoltam, hülyeségeket beszél. A rövid programokat azért kihagytuk, viszont maradt a tabletta (csak más gyártóké). 2 éven belül vagy 4-5 alkalommal volt ugyanaz a probléma a szintérzékelővel (amihez a 12 hónapos garancia letelte után természetesen nem hívtam újra szerelőt, kipucoltam magam az érzékelőt). Végül átálltunk a mosogatóporra, és azóta - kop-kop-kop - még nem kellett szétszerelnem a gépet. Mindenesetre érdekes eset...mint ahogyan az is, hogy jellemzően még a leggagyibb márkájú mosogatógépekre is 24 hónap a gyári gari, az Electrolux-AEG-Zanussira viszont csak 12 hónap. A részemről én többet nem veszek Electroluxot, főleg nem "vizes" gépet (mosogatógép, mosógép). Amikor megláttam, hogy a "műanyag" mosógépeikbe még a szíjtárcsa is műanyag, nem hittem a szememnek.

Új hozzászólás Aktív témák