Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csabroncka

    Topikgazda

    válasz Blazkowicz #28029 üzenetére

    "Gorenje és a Liebherr hűtőknél a belső műanyag alkatrészek hagytak némi kivetnivalót számomra" ezt netes kép alapján mondod, vagy tapiztad. Mármint amikor én hűtőt vettem a WP egyenesen katasztrófa volt, a német vonal belső felépítésben pedig sokszor koppintás, de utóbbit egyiknél sem tapasztaltam, hogy pont az gagyi lenne!

    "in medias res"

  • BB9000

    senior tag

    válasz Blazkowicz #28029 üzenetére

    Szia. Ha nem akut a hűtőcsere, akkor itt pályázhatsz és kaphatsz támogatást is. A+++ ra 45 ezer támogatást adnak. A régi hűtőt le kell adni. Minden további infó a pályázati felhívásban és a pályázati útmutatóban. Azt is vedd számításba, hogy ebből 2018 februárban lesz csak hűtő.

    [ Szerkesztve ]

  • Blazkowicz

    tag

    válasz Blazkowicz #28029 üzenetére

    Már korábban akartam írni, de így legalább több a tapasztalat :)
    Nagyon esedékes volt már egy kombi hűtő vásárlás, mert a régi kombi hűtő és a fagyasztószekrény szinte folyamatosan ment, pörgette a villanyórát. Nem sokkal a korábbi hozzászólásom után megrendeltem a Media Marktól a Bosch KGV39VW31 típusú kombi hűtőszekrényt. Az eltelt bő 2,5 hónap alatt jók a tapasztalatok.
    Ebben is kínai kompresszor van, de a hangját egyáltalán nem tartom hangosnak. Spájzban van, és már fel se tűnik ha megy és épp ott vagyok. A használatiban 4 fokot ajánlanak, mi 6 fokra raktuk és tökéletes. A kompresszor ősszel több órát is nyugiban van ilyen hőmérsékleti beállítás (és zárt ajtó) mellett.
    Alul a zöldség/gyümölcs tartó rekeszben érezhetően hosszabb ideig maradnak frissek a belepakolt gyümölcsök. Nyáron pl. az áfonya 3-4 nap után is olyan volt mintha most raktam volna bele. Nincs görgő ebben a rekeszben de könnyen ki lehet húzni.
    A hűtőben kevés a polcvariálhatóság. Összesen 1 polcot lehet 2 állás között változtatni. Ha ezen kívül akarunk rendezgetni, azt csak polc vagy a palacktartó kivételével tehetjük meg. Ugyan ez igaz az ajtóra is. 1 polcot lehet 2 állásba tenni, vagy kiveszünk egyet. Meg kellett szokni hogy a régi edényeket hogy tudjuk jól elhelyezni illetve áttértünk a kisebb edények használatára, mert polcot nem akartunk kivenni, de így is a második polcon van hely egy magasabb edénynek.
    Az ajtónyitás könnyedén megy, viszont a becsukáskor nem csukódik vissza automatikusan. Kell neki egy kis löket, hogy ne maradjon nyitva az ajtó.
    A LED lámpa szépen megvilágítja a belsőt.
    Az anyagminőség jó, az összeszerelés a kisebb hibákat elnézve megfelelő. Ami gondot okozhat, hogy a fagyasztóban a legnagyobb rekesz előlapja mozog egy nagyon picit (kb 1-2 mm előre-hátra) amikor húzom ki. A két kisebb rekesznél ez nincs. A nagy fiók oldalán van két fül hogy ki tudjuk emelni a fagyasztórészből egyszerűen. Így viszont gyengítve lett az anyag a fiók oldalfalán és ha jól megpakoljuk és teljesen kihúzzuk (már amennyire engedi) akkor azért idővel anyagfáradás miatt törhet. Szerencsére a fogantyúval meg lehet tartani a fiókot amikor kihúzzuk.
    A hűtő részben sincs görgő a polcok alatt, így ha megpakoljuk őket, akkor kicsit nehézkes a kihúzása. Ha módjával pakolunk akkor nem okoz nehézséget. Érdekesség hogy az EasyAccess feliratú polcot könnyebb egy picivel mozgatni, holott ez is ugyanolyan mint a többi.
    Az ajtón lévő polcok elég mélyek (11 cm), ide lehet rakni a hűtőhöz kapott 12 darabos (3x4 elosztású) tojástartót. Ezen kívül kapunk még egy 21 rekeszes jégkockakészítőt.
    Én még akkor vásároltam amikor volt 10%-os pénzvisszatérítés. Nem volt semmi probléma az utalással. Regisztráltam a +3 év garanciára, ami rögtön meg is jött a megadott e-mail címre. A Media Markt időben szállította. 2 fiatal srác szépen behozta. Nem volt probléma.
    A használati utasítás is említi a dér képződését a hátfalon, de mivel ez nem No Frost hűtő/fagyasztó ez benne van a pakliban. A miénken is ott van vékony rétegben, de a leengedés még nem indokolt; a fagyasztó miatt sem.
    Így szűk negyed év után az 5 év gyári garanciával jó vételnek tűnik. Legnagyobb hibájának a kevés polcvariálhatóságot tartom. Ami jó hogy nem hangos (szubjektív), jól összerakott, megfelelő anyaghasználatú energiatakarékos kombi hűtő.

Új hozzászólás Aktív témák