Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st6969

    őstag

    válasz Bazsee71 #15820 üzenetére

    Köszi az összefoglalót.
    Érdekes ez a garancia dolog, pedig még az Edigital is linkelte a Bosch oldalát, ahol írják, hogy ez a promóció 2015.12.31-ig tart, én ennek felültem, ezért autóztam 120km-t (még jó, hogy céges kocsival ;] )
    Kíváncsian várom a komolyabb tesztet.
    Mi a gond a HEPA szűrővel? Egy rendes parkettafej mivel lesz jobb? Gyári porzsákot honnan lehet a legkedvezőbb áron beszerezni? Tescoban nézegettem az itt is gyakran emlegetett Menalux porzsákokat, végigböngésztem a kirakott sokoldalas listát, de ezt a típusszámot nem találtam a felsorolt Bosch típusok között.

  • batagy

    őstag

    válasz Bazsee71 #15820 üzenetére

    Köszönjük a beszámolót!
    Nekem is lenne pár kérdésem a Bosch BGL3B210-hoz:

    Bekapcsolásnál van ilyen Soft Start funkció hogy kisebb fordulaton (kisebb áramfelvétellel indul) és csak aztán gyorsul fel?

    Az illeszkedéseknél nem szív falsot nagyon? Pl. a gégecsőnél. Illetve a Sencor SVC8 egyik gyenge pontja, hogy a cső fogó részén a levegőbeáramló szabályzónál erősen falsot szív. A Bosch milyen?

  • Bazsee71

    őstag

    válasz Bazsee71 #15820 üzenetére

    Bosch BGL3B210 ismét, első komolyabb használat utáni kiegészítés:
    Nincsen sok szőnyegfelületünk, de meggyőző eredményt produkált azokon is. A kis előszobai, rövid szálú taposón árnyalatnyi különbség volt a tisztított felületen, a bolyhosabb szobain pedig párom konkrétan megérte húzni, úgy kapaszkodott bele, szóval a szívóerőre nincs panasz, sőt, kimondottan meglepett a készülék, ennyit nem vártam tőle. Korábban érkezett ezzel kapcsolatban kérdés: nincs Soft Start funkció.
    Külön parketta fejre szerintem nem fogok költeni, teljesen jó szolgálatot tesz a gyári, befértem vele mindenhova. Nem tapasztaltam, hogy nyomná kifelé a port, de mivel allergiás vagyok, egy HEPA szűrőt még beszerzek hozzá.
    A 10 méteres zsinórnak és a készülék könnyű súlyának köszönhetően nem volt megerőltető fogantyújánál megragadva, kitolt teleszkóppal körbejárni a nappalit és összeszedni a mennyezet sarkaiból a pókhálókat. Parkettán húzva szépen követ, a nagyobb kerekű típusok sem tudnak jobban lépést tartani velem (az már inkább felhasználói hiba, hogy nagyon esélyt sem adok rá, hogy szépen követni tudjanak). Könnyű, kicsi, a tárolása is rendkívül praktikus, nálunk a kevés hely miatt ez is szempont volt.
    Mint korábban írtam, a mellékelt fejek (a kombin kívül) nem éppen a legminőségibb benyomást keltik, de szépen teszik a dolgukat, a kinézet ellenére úgy tűnik, hogy időtállóak is lesznek. A gép burkolata viszont nagyon könnyen karcolódik. Én a gépre szoktam letámasztani a gégecsövet (közelebb van, mint a padló :U ), 1 órás használat után már rendesen látszottak rajta a használati nyomok. Engem ez különösebben nem zavar, de jó ezzel is tisztában lenni.
    Ami nekem furcsa volt, hogy ha befogom a cső végét, akkor olyan hangja van, mint ha leszabályozna a motor (mint egy autó leforgatásánál a dadogó hang).

    Egy sejtésem van arra, miért adja ilyen nyomott áron az edigital: rossz dobozba került a gép. A csomagolás minden felületén kék készülék van feltüntetve, az egyik oldalra van csak egy lap utólagosan felragasztva, amin a piros változat látható.

  • HS 2142

    őstag

    válasz Bazsee71 #15820 üzenetére

    Szintén BGL3B210-t választottam még tavaly december végén. Én a Bosch honlapján regisztráltam is, jött az automatikus e-mail, hogy

    "Köszönjük, hogy regisztrált a Bosch 5 év garancia promócióban!

    A regisztrációt az alábbi adatokkal rögzítettük, feldolgozás után postai úton megküldjük Önnek a módosított jótállási jegyet."

    Amúgy elégedett vagyok vele, érzésre jobb műanyagokból van összerakva, mint mondjuk a hasonló kategóriás porszívók, amikkel családi körben összefutottam. Egyik szobában van padlószőnyeg, azzal sem volt gondja, nem jött ki érezhetően a használata közben számomra, hogy most egy gyengébb motorú porszívóval lenne dolgom. Ami tény mondjuk, hogy extra tartozékok tekintetében a Sencor SVC 8 YL többet nyújtott volna, de nekem általános használatra, normál üzemben megfelel az alapfelszereltsége a Boschnak. Illetve HEPA szűrő, nem tudom jelentene-e különbséget, de ha amellett döntenél, meghallgatnám a tapasztalataid. :)

    I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

Új hozzászólás Aktív témák