Új hozzászólás Aktív témák

  • PitLee

    őstag

    válasz handrash #52352 üzenetére

    A saját palackjában szörp készítésről az első pár próba után lemondtam.
    Nagyon felhabzott a tetején jött ki szinte és a gépet és a flakont is összekente, ha hosszabb ideig volt a szörpös mix a flakonjában, akkor a kupaknál a tömítés alatt elkezdtek különféle életformák felhalmozódni.
    Ezért csak a szódát készítem a saját flakonjában és pohárba kevertyelek ha szörpös hangulatban vagyok.
    Palackban már nekem is sikerült olyat kifognom ami eleresztette a nyomást a tárolás során.

    Ui: Az tudom hogy az elején valami anomália miatt rosszul csináltam, majd később az elkészült szódára öntöttem a szörpit, de az se volt az igazi, jobb a tiszta szóda és mindenki azt csinál amit akar vele.

    #52350 vzozo
    Az enyém kézzel nyomogatós változat nem sok minden van benne ami eltudna romolni.
    Van a nyomás szabályzó szelep ez egyben a biztonsági szelep is, az elején amikor töltöd a palackot ez csöndben van ?
    Ha esetleg valami miatt rosszul zár és ez miatt már a töltés kezdetén elereszti a nyomást.

    Vagy amit a handrash is ír, hogy beleszáradt valami szörpi a csőbe vagy mint nálam, amikor rosszul csináltam és nagyon felhabzott a szörpös mix és konkrétan a biztonsági szelepen is az folyt :DDD ezután szétszedtem darabokra és elmosogattam átöblítettem vízzel, hogy a cukros cucc nehogy anomáliákat okozzon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák