Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #98221312

    törölt tag

    válasz VoidXs #168288 üzenetére

    Tényleg nem rád gondoltam.
    Értem amit írsz, de túl van ragozva a dolog.

  • #98221312

    törölt tag

    válasz VoidXs #168288 üzenetére

    Tegnap telefonról nem tudtam írni, de még pár gondolat a "sznobizmushoz".
    Nem kötekedésnek szánom, csak kíváncsi vagyok ki, hogyan látja ezt a dolgot!?

    A meghatározást pontosan én is úgy gondolom ahogy leírtad, azonban a gyakorlatban soha nem tapasztaltam, hogy ez a jelenség a házimozizásra hatással lenne.
    Nyilván mindenki más közegben, helyen mozog, és mások a tapasztalatok, de én úgy vettem észre, hogy a sznob, leginkább olyan tárggyal látszatja a képzelt nagyságát, ami azonnal feltűnik mindenkinek.
    Ilyen például: egy ruha, telefon, ékszer, autó stb.. Egy kábel, ami a lakásában van ,és a kutya nem látja, az számára nem jelent semmit, mert nem tud vele kérkedni.
    Ezerszer inkább veszi a feljebb felsorolt tárgy valamelyikét, mert azok szimbolikus jelentőségével mindenki tisztában van.

    Aki több százezerért vesz kábelt azért, hogy emelje a hangminőséget, annak feltehetően valóban megvan erre a pénze, és nem csak játssza a gazdagot, ezzel semmi gond nincs függetlenül attól, hogy vitatott az értelme a dolognak, ő dolga, senkinek semmi köze hozzá.

    Na most ezt a sznobozást tipikusan olyanoktól hallom, akiknek semmijük nincs, és dühvel, indulattal, irigységgel tölti el, ha másnak meg van. Természetesen szó nincs róla, hogy Te is ilyen lennél, csak nekem ezek a tapasztalataim.

    "A hangszórók ára legyen 5:2 az erősítőhöz képest", "ehhez a géphez kell legalább 3000 ft/m kábel", és hasonló hülyeségek, ezek tökéletesen sznob mentalitásra utalnak, ahol a valóság nem számít, csak a vélt érték."

    Szerintem ez azért került így meghatározásra, mert a teljesen kezdő, laikusnak ez a legegyszerűbb iránymutatás arra, hogy arányban el tudja helyezni a dolgokat. Természetesen ezt lehet vitatni, én sem értek ezzel egyet 100%-ig.

    " Mert hát az az ember értékesebb, akinek több pénze van, legalábbis ezt hiszik. "

    Aki ilyet gondol, az nem sznob, hanem egy f@sz, és pont. Ez viszont az a kérdés, amit nem egy házimozis topikban kell megvitatni, és nem is szabad ráhúzni senkire sem ismeretlenül.

    Végezetül pedig elmesélem mi megy hosszú évek óta a környéken ahol élek.
    Macskajancsi megveszi az 1000 éves BMW-t, de sem tankolni, sem szervizelni nem tudja, a Sparban a leértékelt termékeket veszi, de a lényeg a három betű a kocsiján, meg a telefonján az alma.
    Számomra ez a sznobság!

Új hozzászólás Aktív témák