Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz mocsi24 #5012 üzenetére

    "Lehet hogy csak beképzeltem?!"

    Lehet........... ;] Ezt úgy hívják, placebo. Ezt a témát elég sikeresen sikerül elhallgatni és bagatellizálni hifis-házimozis körökben, többek között azért, mert anyagi érdekek (is) sérülhetnek miatta. Pedig dolgozik folyamatosan, még tapasztaltaknál is, nemhogy kezdőknél. Még olyankor is, amikor biztosak vagyunk benne, hogy ez nem lehet az. :) A placebo kizárására és objektív véleményalkotásra egyetlen eszköz van, a vakteszt. Természetesen nem lehet mindent vaktesztelni, de pl. kábelekkel könnyen kivitelezhető. Én sokszor csináltam, egyértelműen és biztosan hallott különbségekről bizonyosodott be, hogy csak a pszichém csalt meg.

    Erről az IC "kábelről" mi a véleményed? Ugye nem bizalomgerjesztő? :D Ennek ellenére 22 emberből 15-en vakteszten nem hallottak különbséget többek között egy 60k-s Chord Silver-hez képest, és 3-an meg a kulcsos kábelt hallották jobbnak. :D

    Mindezzel nem azt állítom, hogy nincsenek különbségek, természetesen vannak (pláne analóg jelkábeleknél, mint az IC is), hanem csak azt akarom tudatosítani, hogy jól kell tesztelni, okosan és objektíven kell tesztelni és utána lehet véleményt alkotni. Dunát lehet rekeszteni a "beraktamésnagyságrendekkeljobbanszólt"-véleményekkel, aminek a java része teljesen irreleváns.

    Forrás. Egy kis tesztecske a sok közül, semmiféle bizonyító erővel nem bír, de gondolkodást serkentő. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák