Új hozzászólás Aktív témák

  • svgyula

    addikt

    válasz Anubis_9 #80738 üzenetére

    Szia! A DenonS660h szintén zenész! Konkrétan a saját beállító szarsággal(csak így tudom finoman kifejezni!) olyan volt a hangzás bármelyik állásban mint egy 60-as évekbeli asztali rádió középhullámon! Ráadásul ha kicsit odatekertem akkor olyan szinten melegedett, hogy a tojás simán megsült volna. Először kapott aktív termisztoros hűtést, mert ez a ~3eft érték biztosan nem fért bele a keretbe. A 150ft-os termisztor 45c°-os egy gréc 5A-es 300ft és 3db 6cm-es egy laptop hűtőből kivett ventilátor ami kompletten volt 1000Ft. Utána meg kikapcsoltam az egész EQ szarságot és manuális frekvencia szűrést állítottam be és lőn "codda". A legnagyobb hiba az egész rendszerben az, hogy az EQ előtt vagy nincs jelerősítő vagy nagyon gagyi! Ugyanis azért melegszik az erőlködő mert az EQ által lecsökkentett bemenő jeléhez az erősítőt sokkal jobban meg kell hajtani azonos hangerő eléréséhez. Nyilván ezeket az erősítő behangolást "szupermenék" az egy hangszórós zajládákhoz tervezték és nem normális hangfalakhoz. Nálam minden hangfal 3 utas és ugye a "beállító hang" :DDD :N a teljes sáv töredékét tolta ki, a mikrofon meg egy gagyi ami szinte biztosan nem érzékeli a hangsáv teljes tartományát csak egy kis részét. A végeredmény meg össze-vissza szabdalt hangfolyam és egy f@s hangzás lett. :(((
    A manuális beállítással már megközelíti azt amit az előző zsigerből tudott! Hát ennyit az automatizáló hangbeállításokról.
    Nyilván akinek nincs hallása és nem érti mit és miért kell beállítani annak megfelel. De ez az én saját tapasztalatom!

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Új hozzászólás Aktív témák