Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoika

    addikt

    Sziasztok. Pénteken megjött az Onkyo TX NR515-höz is a mikrofon és tegnap meg is csináltam a bemérést a hkts16-al összekötve.......következhetett a harc Onkyo TX NR515+ HK hkts 16 vs DENON AVR 1909+Sony Pascal 835ED.
    Érdekes eredményeket hozott a chanel level...mind a kettő a centert 0dB-re , a frontot és a háttér sugárzókat kicsit plusszolta, de a SUB-ot a Dnon -10dB , míg az Onkyo +8-ra tette.
    Az Avatar c. filmel ment a teszt egyszerre fél perc eltolással ...hol az egyiket némítottam le ,hol a másikat.
    Az eredményeknek megfelelően a Sony SUB-ja sok , már-már ömlengős...a HK pedig éppen csak elfogadható, olyan erőlködős.
    Az 5.0 kb ua. tudja , talán a HK kicsit jobban tetszett, a Sony túl "középen" szólt.(mint utóbb kiderült a Denon miatt)
    Ebben a felállásban az Onkyo+HK nyert...sokkal részletgazdagabb volt a film(eső, szél) és jobb teret alakított ki (talán egy kicsit sok volt a háttér) , míg a Denon+Sony őrült méllyel "operált" amit csak rontott a sok közép és a túl hangos center(inkább halk front és háttér).

    Aztán jött a csere Denon+HK vs. Onkyo+Sony.(természetesen újramértem mind a 2-t)
    Na itt már igen csak fülelnem kellett...sokkal kiegyenlítettebb volt a helyzet.
    Az Onkyo tisztább hangzása megnyitotta fölfelé a Sonyt és visszavett a mélyből (csak egy kicsit)...de még így is hiányzott az 5.0 mélyebbre menetele.
    A Denonal pontosan ez történt csak itt a Hk nyitotta meg Őt, de a mély itt is csak éppen ott volt ahol kell, erőlködött.

    Ezek voltak a gyári bemérés utáni eredmények.....állítgatás következett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák