Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Sankoo #443 üzenetére

    Elvileg előfordulhat olyan szerencsés eset, hogy egy proci megpusztul, de az arra ütemezett program biztosan el fog szállni. És azt valószínűsítem, hogyha egy proc elpusztul, annak olyan elektromos következményei lesznek, hogy elviszi az egész gépet. Szóval nem hiszek abban, hogy túléli. Egyébként procik nem szoktak megpusztulni, ez a tapasztalat, a tápegység kondijai a leggyakoribb halálok.

    Az mindegy, milyen órajelűek a procik, a lassabbra fog beállni a rendszer szerintem. 4g tuttira kevés, 8 vagy 16, ahogy bírod pénzzel.

    Diszkből azt, amit a disztribútor belerak, mert arra lesz garanciád.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • K6000

    tag

    válasz Sankoo #443 üzenetére

    bambano Kollégával egyetértek, a fenti gép jónak tűnik minél több rammal, gondolj bele egy ram mennyivel gyorsabb mint bármelyik hdd! Egy fájl kiszolgálónak meg gyorsnak kell lennie :K Ahogy elhangzott, gigabit mindenképp + nem szabad elhagyni a mentő egységet sem, LTO (ha már IBM) esetleg ha pénz nincs akkor legalább DDS/DAT.

    Én véleményem is az, ha az egyik proci meghal akkor ott vége a dalnak, bár én még nem találkoztam olyan esettel, ahol a proci meghalt volna. Régi IBM szerverekben a scsi hdd szokott tönkre menni, meg az alaplapon a kondik.

    És ami kimaradt szünetmentesíteni!!! És az sem baj ha a rack szekrényben is legalább addig bírják szusszal amíg a szerver! Nagy szívás a szerver alá bazi nagy és drága full menedzselhető szünetmentest venni amikor a hálózat csak 2-3 percet bír :Y

    A magas rendelkezésre állás (többnyire 99% vagy magasabb) teljesen más árkategória, ha nincs sok milla a kasszában akkor nem érdemes belevágni...

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

Új hozzászólás Aktív témák