Új hozzászólás Aktív témák

  • fonok87

    aktív tag

    válasz Maulgar #8487 üzenetére

    Hali.
    Konkrétan szervergépek fogyasztása a kérdés? Mert nekem nem az van, de ideírom referenciának.
    Nemrég költöztettem az összes sz*romat a szervert és a routert rackbe. Szereztem egy 4U házat, abba ment a szerverem (lakossági 1151-es alaplap egy 35W-os i5 procival, 4 HDD és a régi GPU-m), a router (fujitsu vékonykliens), egy switch (16 gigabites port, jelenleg 4 van használatban), és innen kapja a tápot az Unifi AP is. Persze a fogyasztás nőtt a szerver + Asus WiFi router setuphoz képest, ~40 wattról 70-80-ra. Mivel a 4U ház viszonylag nagy, 80-as és 120-as ventikkel hangosabb se lett mint asztali házban, a többi eszköz passzív hűtésű.
    Szervergépbek fogyasztása több lesz, szerintem főleg a chipset kér több wattot, a CPU ott is terhelésfüggő. Hangosabb is, de ha ez szempont le lehet cserélni a gyári ventilátorokat és/vagy állítani a vezérlésükön.
    Nekem kellemetlenséggel nem járt a rackbe költözés. A szekrény tetejéről került egy 12U-s szekrénybe minden, ennek jutott hely az íróasztalom mellett. Nyomtató a tetején és még így is kinyílik az ablak fölötte :)

    Truss me, I'm an engineer.

Új hozzászólás Aktív témák