Új hozzászólás Aktív témák

  • AzŐsgén

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Szerverépítés ügyben kérek én is segítséget, előrebocsátom, hogy nem értek hozzá.
    Munkám miatt vált szükségessé, a cél egy olyan szerver, amin tudok HD-t vágni, konvertálni, stb... letöltés, ilyesmi nem érdekel, kimondottan "munkagép" lenne.

    Fogyasztás+pénz egyenlőre másodlagos kérdés, valszeg hitel lesz belőle... :O
    Viszont fontos a teljesítmény, és az, hogy otthonra készül, szóval a "céges zajos" megoldások nem jöhetnek szóba.

    Bár AMD párti vagyok (elsősorban olcsósága miatt) de nem idegenkedem az inteltől sem.
    Most ezt néztem ki, a kérdéseim:

    Mennyi memóri kéne bele, hogy stabilan, gyorsan működjön (gondolom 64Gb azért sok :)
    Milyen oprendszert telepítsek rá? Futni kell rajta konvertáló proginak, olyannak ami ismeri filmkészítésnél használt formátumokat, vagy inkább minnél többet :D
    +közben tudjak vágni hálózaton keresztül, HD-t, DV-t, stb...

    Most 64bites Win7-et futtató gép lesz rá kötve, de ha kijön a hitelből, lehet hogy veszek egy MAC PRO-t is, akkor azt is ki kéne szolgálnia...

    Tudom hogy sokat akarok, de már unom hogy malmozok, amíg a mostani gépem dolgozik, ráadásul az idő tényező sem mindegy, gyorsabban végez=több melót tudok vállalni. :K

    Az ötleteket előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

Új hozzászólás Aktív témák