Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz PH-User #16062 üzenetére

    Mer' béna. :DDD

    Ha valaki akar egy olcsó, valahogy kinéző hangfalpárt ajánlom a SAL2610F-et. Haver most vette használtan 1 pár 20k, tehát 10k/db
    Gyárilag zenére nagyon szar házimozi front toronyról beszélünk, de filléres ha valaki barkácsol.

    Gyárilag úgy van kötve, hogy egy kétutas hangváltón két mély sorba és egy magas alkot egy kétutas felső részt külön ledobozolva és ezzel az egésszel (hangváltóstúl) párhuzamosan alul egy 25cm-es 8ohm-os mély és így lesz 4ohm-os a torony. Annyit kell vele tenni, hogy a mély elé kell sorosan egy tekercs (legegyszerűbb aluláteresztő szűrő) a gyári felső két kicsi mélyből egy pár kuka, illetve szekrény alja, hogy majd gyáriként el tudd adni, a helyére ki kell vágni két sablont fából amibe a kört ki tudod vágni, hogy be tudj tenni másik hangszórót ami normálisan leadja a közepet anélkül, hogy a hangfalhoz hozzá kéne nyúlni (esetünkben ez egy szélessávú BEAG volt asszem) és párhuzamosan kell kötni azzal a gyári kevláros szarral, ami semmi közepet nem ad. Így már meglepően jó. Totál házi, célszerszámok nélküli sufnituningban így néz ki ha rajta van az előlap nem is látszik, hogy moddolt és visszalakítható gyárira. Olyan szinten tákolás gányolás, hogy a funérlemezt metszőollóval vágtuk ki. A 600Ft-os fújósfesték ápol és eltakar :DDD De banyek 20k-ért patika állapotú új hangszórókkal leszámítva amit beletettünk. Teljesen korrekt ilyen pici pénzért szerintem.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz shalafi66 #16066 üzenetére

    20k-ból csinálj valamit ami csak a közelében van és utána hurrázhatsz.

    Ha készítesz egy dobozt ami literre van akkora, hogy belemegy egy 25-ös mély és külön le van dobozolva a felsőrész a hangfalon belül (nem középen egy belső fal azt annyi, hanem normálisan ledobozolva, hogy a mélynek meglegyen a liter), majd ezt lefóliázod kívülről meg veszel hozzá előlapot már az 20k simán és akkor még egy darab hangszórót nem vettél ebben a párban meg van 8db néhány hónapos hangszóró, mert a típus se olyan régi, a régebbi az már conan vagy mi a rák.
    Ha azt nézem, hogy 20-30 éves videoton szarokat adnak párban a vaterán 15k-ért amiben van egy 20-as mély, ami olyan hogy ha hozzáérsz szétporlik, por vége van, minimum peremezni kell, egyterű doboz ami még kicsi is, a mély viszi a közepet, a hangfal faanyaga meg sima forgácsból préselt szar, még csak nem is MDF lap, az egykor fekete fólia meg már mindenhol le van ütve. Na most az jobb? Mi ez a hurrázós lesajnáló szöveg? Aza video a jobb amire reagáltam? Banyek fújósfestékkel fújt hagnfal? Inkább azt fikáznád. Ha a légy rászáll meglátszik. Fóliaaaa. Ja hogy az drága? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Giot #16073 üzenetére

    Há' te ha zárt kosaras "közép"-pel nem lyukas a zene közepe, akkor az a mély nem mély, inkább középmély. Persze lehet mondani, hogy attól az a hangfal még nem szar csak "feszes", de akkor meg mi a szarnak 3 utas értesz, amikor a feszest kétutasban sokkal profibban meg lehet oldani költségazonosan 6 helyett 4db, de jobb minőségű hangszórókkal... na mindegy azt csináltok amit akartok én nem vitázom, csak gondoltam hátha valaki pici pénzből akar faragni.
    Szerintem amennyibe kerül az ilyen régi szarok rendbehozatala ahhoz képest nagyon gyengén szólnak 3 utashoz képest, persze ti dolgotok, szerintem húszasért előlappal esztétikus, kvázi újszerű elég nagy 3 utas hangfalak között, mégegyszer mondom 20k-ért simán best egy ilyen moddolt SAL. Ha nem lenne literre kicsi a régiek túlnyomó része, meg agyonkopott fóliás, akkor lehetne jobb mélyet varázsolni bele, lehet így is csak indokolatlanul drága úgy már a vége, meg az egész móka értelmét elviszi a fólia ára ami tényleg horror pénz. Az ilyen fújkálás meg nagyon sufni. Akkor már inkább a lakkos történet, ha már festés, de ott is 5k egy középszar doboz lakk élből és akkor szín még nincs... szerintem 20k fekvésben messze a legjobb egy ilyet moddolni, mert ez legalább kívülről még vállalható bútordarab.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz fero02 #16075 üzenetére

    hogy nem kell torkonharapni, amiért leírtam a SAL szót. Szerintem sokan a költségek minimalizálása miatt fognak építésbe és lehet hogy van akinek jó tipp lenne ez, de elveszitek a kedvét ezekkel a "leszólós" hsz-ekkel. Most mit fog csinálni 20k-ból? Facsavarral fog összecsavarozni bútorlapokat meg ilyenek... az meg gyönyörű lesz minden szempontból...
    Nem azt mondtam, hogy studio monitor lett, mert kicseréltünk benne egy hangszórót... de az árhoz képest szerintem qrvajó lett.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz fero02 #16077 üzenetére

    Á szerintem a "népeknek" lövésük sincs a hangváltóról és kínai nekik az egész elektronika és itt már elvérzett az egész történet még a hangszóróválasztás előtt, nem azon megy a vita, hogy melyik fóliakondi, hanem ott indul, hogy "mi az a kondenzátor?" A dobozt még megépíti terv alapján, de az már házi dreha, ahogy kinéz kívülről, mert azon spórol és mindig ott van az egész akció mellett a kész új hangfalpár ára ami ahogy nő az építési költség szintén egyre jobb hangminőséget kínál szép külsővel ergó az alatt akar maradni.
    Építeni igazából "no limit" költséggel lenne érdemes igazi szaktudással saját szájízre szerintem (tedd a szívedre a kezed és mondd hogy szerinted nem), de nagyon kevesen építenek így, a többség pont azért fog bele, mert keveset akar költeni aztán oda lyukad ki, hogy se a hangminőség nem jó, se a küllem ergó csak kidobta a pénzt az ablakon.
    Egy jó anyagvastagságú MDF ha össze van csapolva igazi asztalos munkát képezve az örök darab, nagyon egyben van, masszív, be lehet fejezni profi módon festéssel, fóliával is és semmi gond az akusztikájával. A bútorlap meg... hát én nem nagyon láttam még olyat bútorlapból, ami nem volt dreha már első látásra.
    Értem hogy a hangszóróválasztáson kiborulsz, de bármin ki lehet borulni ha a többség produktumait nézed. Elég felmenni a netes aprókra és megnézni az ilyen házi építésű cuccok képeit.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz fero02 #16082 üzenetére

    Na az se jobb aki réz és ezüst keverékű hangfalkábelre akar váltani mer' neki az a baja a hangszórójával, hogy... aztán leül egy vizsgálatra és kiderül, hogy 4k-nál van egy halláskárosodása 12k fölött meg nem hall semmit. Szerintem aki jót akar magának az először ismerje meg a saját fülét. :) Mindenki bazira fel van háborodva, mer' neki ilyen meg olyan zenei hallása van. Nem kell srácok. Mindenki "hozott anyaggal" dolgozik. Ami jó az meg drága úgy amúgy. Ez van. Olyan nagy csodák nincsenek.
    Én régebben akartam egy hangfalat, amiben zárt hosszú szub van. Lemondtam róla. Rájöttem hogy nincs annyi pénzem erre a célra és nem is lesz. Milla alatt nem jött ki. Csak külön dobozolt formában találtam, amit stílusazonosan gyártanak le és egymásra kell tenni őket, mint a legót, így jön ki a hangfal. Más formában nem létezik ilyen sub-bal szerelt "gyári" hangfal, legalábbis én nem találtam. Ezek a zeneileg korlátozottan értékelhető búgógépek vannak karomnyi hangolócsővel milliószám, de az meg nem kell. Arra nem áll fel, hogy kitöri az ablakot. A bass gitár miatt az alsó tartományban jobban fejlődött a zenei hallásom úgy éreztem kevés ami van (illetve volt), szerettem volna, már nem szeretnék :) Jó lenne, de azér' hangfalért ilyen pénzek? Nevetséges valahol. Építeni pláne nem fogok. Talán öregségemre veszek gyönyörködni valami feszes cuccot 150k körül max azt ennyi. Fejhallgatóba menekültem :B

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz x63 #16084 üzenetére

    Ezt hallani kell. Hogy azért hallod mert jó a füled vagy azért mert rossz a füled a jó ég tudja. Amit írtak alattam hogy gyors meg pontos, hát ezekkel a jelzőkkel nehéz megfogni. Gyorsnak inkább a kisebb átmérővel operáló mélyeket lehetne mondani, amiről én beszélek az jellemzően 30cm-es. Elég rétegdolog biztosan. A legelterjedtebb ebben a méretben a rövid sub hangolócsővel ugye, amit én úgy hallok, hogy búg mint a veszedelem hol mélyebben hol kevésbé, de egyfolytában nyomja magából a hangnyomást zeneileg elválaszthatatlan mélyhangokat produkálva erre az én fülem csillapítással válaszol gondolom, így felteszem jobban kell figyelnem (agyban csillapítás helyett erősíteni), hogy a hangokat elkapjam és valószínű emiatt, de megfájdul a fejem tőle idővel, csóri biorendszer megőrül. :DDD Szóval a 30-as rövid sub az köszönöm nem, akkor már inkább egy kisebb feszes. Aztán van a zárt 30-assal szerelt sub ahol nem tud a membrán annyira kitérni. Ott a pregnáns dolgok már szépen jönnek, de a lágyabb, teltebb meg valahogy mégse az igazi. A teltebb kisebb átmérőnél sem az igazi (ez a legnagyobb érvágás a kicsiben szerintem), de a többi viszont jobb, így a zárt 30-ast sem kérem a kicsi helyett, köszönöm, és van a zárt hosszú ami meg a kettő között van valahol, mert literre is nagyobb így a membrán talán jobban ki tud térni, a falvastagság is más, jellemzően minimum 2 cm-es vagy mégtöbb és a teltebb dolgok is szépen kijönnek és majdnem olyan szép a mély frekvenciatartomány többi része is, mint a kisebb átmérőnél. Hangszererősítőnél (combo) úgy láttam megoldva, hogy ugyan nem hosszú, de nagyon kinyitják a ládát, csak hát a zenében nem csak basszgitár van és gondolom emiatt nincs hasonló megoldású hangfal. Volt szerencsém hallani ilyen zárt hosszú subbal szerelt rendszert és akkor nagyon beleszerettem, de már elmúlt. :)

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák