Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    válasz artiny #7296 üzenetére

    Tehát van egy hifi sztereó párod, ez passzív, azaz erősítő nélküli.
    Aztán van egy Logitech subod, de ha nem tévedek, az aktív, tehát annak nem kell erősített jel.
    Az erősítő sztereó (erre megy a két hifi hangfal, nem túl okos az RCA és jack használata ide, de ha így van gyárilag, mindegy.) Aztán az erősítőből van vonalszintű, tehát erősítetlen kimenet a sub számára.
    Jól értem?..

    ..ha jól értem, az erősítőd két csatornás, tehát ennél több hangfalat nem lenne ésszerű rákötni.
    Ha megveszed a hat darab hangfalat, azok igen nagy eséllyel lesznek passzívak, azaz erősítő kell hozzá. A"DVD lejátszó nélkül kínálják" feltételezem, hogy erősítő nélkül, mivel abba általában van beépítve az is. (Főleg, ha gyanúsan olcsón adják. Nem tudom, mennyit érhet, de ha lenne bennük erősítő, biztos nem 45 euró lenne.)
    Egyszóval a mostani Philips ribbonos hangfaladnál egyáltalán nem biztos, hogy ez jobb lesz. (Ismétlem, nem ismerem azt a hangfalat, de ennyi pénzért nem lehet túl nagy szám.)

    Zenére szerintem jobb a sztereó rendszer, mélynyomó nélkül. (Nehéz tényleg jól illeszteni hozzá. De ha nagyon gyenge a sztereó mélyátvitele, úgy jobb, ha van valami sub.)

    Hangfal építős topik lévén felmerül a kérdés, nem akarsz inkább építeni egyet?
    Kicsit bele kell ásni magad a témába, nem két nap, de szerintem megéri.

    Az erősítőd nem hiszem, hogy tud digitális jelet fogadni, így marad a sima sztereó analóg PC felől.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák