Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz SlyChocolate #28054 üzenetére

    Jajj! Ugye nem a fa ára fogja dominálni a költségeket?! :)
    Amúgy rétegeltből sok a szutyok, így érdemes felkutatni a jó alapanyagot, amiben nincsenek hézagok és ragasztási hibák. Ez egy buktatója ennek az anyagfajtának.
    Továbbá a válasz függ attól is, milyen sűrűn merevíted belülről a dobozt.

    Oh yeah!

  • shalafi66

    veterán

    válasz SlyChocolate #28054 üzenetére

    (#28055) bkercso
    Igazából nem ettől függ.

    (#28054) SlyChocolate
    Ne légy dilemmában, fölösleges. :) A két anyag közé sosem lehet majd egyenlőségjelet tenni, teljesen mások a rezonanciáik, vagy a belőlük készült dobozok jósági tényezője. Mélytartományt vizsgálva, általánosságban, elég a 15-ös rétegelt, a 18-as bútorlap helyett.

    (#28044) APONE
    Bizonyos körülmények között igen, de a névleges terhelhetősége, szabvány szerint, nincs 100W, 60 körüli a valós érték. Meg ne vedd véletlenül, ennyi pénzért nem jó hangszóró ez a monacor. :)

    (#28051) bkercso
    Az nem ért hozzá. :)
    (#28048) lumpy92
    A BME villamosmérnök egyik master szakirányaként (mellékspecializáció) választható a hang- és stúdiótech, annak van a legtöbb köze ehhez, de nem fogja át teljes részeltességgel az sem az egész területet. Viszont benne van a műszaki akusztika I. II., ami azért hasznos tud lenni. De egyébként célzottan ilyen képzés nem létezik, ahol megtanulhatsz mindent, ami a hangsugárzóépítés elméletét lefedi.

    (#28046) bkercso
    Körülbelül értelmetlen a négy erősítőkimenet két hangsugárzóhoz. És ezek az autós vackok nem az alacsony THD-ről híresek. 15V körüli tápfeszültséggel nem lehet csodát tenni, nyolc ohmos lezárás mellett. :)

    (#28052) olajecset
    Olyanok is vannak, akik szerint az egyik hangsugárzó rockra, a másik klasszikusra jó. Nem kell mindent elhinni, amit a fórumozók/újságírók írnak. A jó hangsugárzó egyformán jó minden zenével, és a jó erősítő egyformán kiszolgál minden megfelelően tervezett hangsugárzót.

    (#28053) bkercso
    Lehet a kimenőteljesítményt a terhelhetőséghez illeszteni, de igazából inkább rosszat teszel vele, mint jót. A hangszórók a torzításba vezérelt erősítők miatt mennek tönkre legnagyobb százalékban, tehát ha te azt mondod, hogy csak 20-25W-os erősítőt építesz, mert kis terhelhetőségű a hangsugárzód, limiter nélkül, clippelve, nagyobb eséllyel égetheted meg a hangszóróidat, mint egy 50-80W-ot alacsony THD mellett teljesítő végfokozattal, a mechanikai terhelhetőségen belül vezérelve. :)

    :) Annyiféle A osztály van, nem csak a JLH. Bár én szinte biztos vagyok benne, hogy ez a részletes-nem részletes dolog, itt is csak a hallásunk valamiféle félreértése/becsapódása. Kb. mint a hangsugárzóknál-hangszóróknál. Van három-négy-öt opció, amivel, műszaki szempontból elrontjuk, de úgymond, részletezőbbnek tűnik majd a hangsugárzónk. Az első pár órában hallgatva. :)

    "igény szerint egy kis értékű soros ellenállással (max 1 ohm) lehet csökkenteni, de ezt nem szokás"
    :D Dehogynem. Néhány "nagy" jelenkori audio üzletember/önjelölt kutató is feltalálta már ezt. Egymástól függetlenül is. :) Eltérő módszerekkel is.

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

Új hozzászólás Aktív témák