Új hozzászólás Aktív témák

  • daninet

    veterán

    Üdv!
    Van egy problémám, ami valószínűleg pofon egyszerű, ám az én szempontomból nagyon sátáni a dolog le is írom miért megértitek :D
    Vettem annó egy Videoton TS150 típusú hangfal párost. Ez egy 3 utas hangfal, alul 2 db mélytányér, egy közép és 3 db magas hangszóró a tetejében. Elég magas (kb 150 cm) ebből kifolyólag nagy az űrtartalma is, szól rendesen. Amikor megvettem, és rákötöttem édesapám erősítőjére, egy kicsit az egyik hangszórón a három magas közül az egyik sistergett. Mondtam az emberkének, rá se rántson, valószínű a kis papír membrános bigyó megadta magát, különben sem drága, veszek helyette másikat és belerakom. Ezt meg is tettem, de a sistergés nem múlt el. Időközben vettem egy kenwood erősítőt is, azzal használtam. Cserélgettem jobbra balra a magas hangszórókat, sehogyan nem volt jó, így hát nem volt más, csak a hangváltó lehet a bűnös. Vettem MNC 500W-os hangváltót, hogy ez mennyire jó vagy sem, minőségben az igazából az lényegtelen, fontos viszont, hogy a sistergés nem hogy megszűnt mostmár mindkét hangszórónál előjött.. :((( (a kenwood erősítővel, a harman/kardonnal azt hiszem csak az egyik csinálta a fasztivált)
    Vettem piezo hangszórókat. Szépen kondenzátorral bekötöttem őket, ezek viszont alapjáraton valamitől csicseregtek a sistergés helyett (nyilván a hangszórók eltérő architektúrája miatt). Elég olcsó típusokat vettem, azt gondoltam, hogy amikor keményebben odatekertem, esetleg valami baja lehetett és most azért cincog. Beruháztam dóm magasokra. Kifaragtam a hangszóró házat, beleraktam a dómokat (teljesen új dobozosak voltak) ezek is sisteregnek. :(((
    A kenwood erősítőtől jobban sistereg mint édesapám harman/kardonjától, így teljesen tanácstalan vagyok mi lehet a probléma. A hangfalakban gyakorlatilag a doboz, a mély és a közép maradt meg, minden egyebet megcseréltem benne. Ha véletlenül fordítva kötöttem be a magasokat okozhatja ezt? A hanváltó a kuka? (ami szintén gyakorlatilag újnak vehető, mivel mikor megvettem őket is szintén ezt a hibát hozták elő)
    Vagy valami voodoo szertartás keretei között a hangfal doboz van elátkozva? :D
    Valaki oldja meg, mert agyf*szt kapok ettől már :R

    [ Szerkesztve ]

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Új hozzászólás Aktív témák