Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovik1989

    csendes tag

    Sziasztok!

    Processzor hűtő felfogatással kapcsolatosan kérdeznélek Titeket, illetve kérnék tanácsot.
    Van nekem régebbről egy Zalman CNPS 9700-as CPU hűtőm. Batárnagy, jól hűt, a gyári venti van rajta ami sokat ment, de még most is csendes. Tehát szépen teszi a dolgát :) Illetve tette, míg úgy másfél éve be nem halt a régi cpu és alaplap amit hűtött.

    Most egy 1155-ös alaplapom van, amire természetesen nem lehet feltenni a hűtőt, mert a csavarok nem pont ugyan oda esnek. Még csak ráerőltetni sem lehet. Viszont új hűtőt nem vennék ha nem muszáj, mert ez anno elég borsos áron volt, és most meg szerintem fillérekért tudnék tőle megvállni, újból meg hasonló elég drága lenne. Teljesítményben meg nem vagyok biztos venne, hogy jobb lenne egy új hasonló árkategóriájú mint ez volt anno. Na mindegy.

    A lényeg, hogy tudtok-e esetleg valami megoldást arra, hogy mivel vagy hogyan fogassam fel a 775-ös alaplapra való hűtőt egy 1155-ös alaplapra? Vagy lehet-e kapni valami átalakító féleséget.
    Nagyon hálás lennék egy használható megoldásért :)

    Találtam egyébként egy házi megoldást, de ez nem tűnik valami jó megoldásnak: http://www.gamersnexus.net/guides/926-modding-775-cooler-to-1155-socket

    A válaszokat előre is köszönöm :)

  • kovik1989

    csendes tag

    válasz jacint78 #55680 üzenetére

    Már nézelődtem, találnék olyat ami jó lenne, de igazából jelneleg nem tudok rá költeni, és ha ezt rá tudom tenni az alaplapra akkor nem is akarnék. Mármint 1-2e Ft-ból ha meg tudnám oldani ennek a rárakását akkor bőven megérné.
    Persze én is tudom, hogy ennek nagyobb a füstje mint a lángja. Anno asszem 2008-ban nagyon menő volt, és nem is teljesített rosszul. Persze kimagaslóan jól sem, főleg az árához képest, de mindenképp ezt akartam, mert kellett :D Hát na, gyerek voltam még akkor jobban számított a kell érzés mint az, hogy mennyire jó. Mára meg már érzelmi értéke van, mert a legelső fizetésemből vettem. Persze ez mára nem számít, de na. Most már azt nézném x áron milyen teljesítménye van, és mennyire éri meg. Ha tetszik is az már csak plusz :)

    Egyébként találtam egy ilyet: https://www.amazon.com/dp/B004GWZVTI?tag=1newmodel-20
    Anno lehetett kapni gyári felfogatót ami már ráment más alaplapokra is. Persze az enyém még nem ilyen, de tán a későbbi felfogatók már ilyenek voltak. Én meg így jártam. Most sehol nem találok megvehetőt. :(

  • kovik1989

    csendes tag

    válasz Laccoss #55682 üzenetére

    Ó, ez tök jó ötlet! Kár, hogy semmi ilyenem nincs már. Anno volt nekem is még búcsúból vett készletem, de azt elajándékoztuk. Milyen jól jönne most :D

Új hozzászólás Aktív témák