Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz macilaci78 #86532 üzenetére

    Milyen betonba?
    Mert nekem unokatesó 70-es évekbeli kemény beton falába sikerült 64NM-es Parkside aksis ütvefúró-csavabehajtó szerszámgéppel 4-es furatokat rakni, oldalfali lámpához. Akkor még nem volt kalapács fúrógépem...
    Milyen fúrót használtál?
    Mert én előfúrni 2-es vagy 3-as Bosch Cyl9-es fúróval dolgoztam, az vitte a betont, cserébe darabja 800 huf volt még 2018-ban.
    Amilyen béna voltam a 3. furatnál félúton sikerült telibekapnom a vasat, szal előkellett vegyem az újat belőle a további lámpafurkáláshoz. :D

    Persze stabilan kell tartani, gyorsan dolgozni és ez a barkács Parkside gép azért szenvedős, a 80-as már valami, de most akarom kipróbálni 150-essel.
    Persze az 1J-os szintén parkside kalapácsfúró géppel, SDS-el a legjobb a lámpázás, födémbe is, de ugye azt statikusok továbbra sem szeretik az extra rezgések miatt. Mármint nem cs..nek le ha csak 2 lámpához, meg ikea bútorhoz kell, de továbbra is a kalapács technológia azért az ütési energiájával akkor is lerezegtetheti a vasalatról a betonanyag kötését...Persze nem szólnak be, mert megértik hogy a szerelőnek haladni kell. Meg ha csak furat, akkor csak lokálisan okozol 5-10 cm sugarú körben problémát, ami nem tűnik jelentősnek...

    Csak nagyobb bútorokhoz használom, meg faláttöréshez. Persze ezutóbbinál feltétel a beton anyaga, mert a fizikát nem lehet átverni, 1J az 1J, komolyabb esetben kell a nagyobb, performanci 3J-os aksis fekete gép.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák