Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz bitpork #60592 üzenetére

    És tényleg nem, vitán felül áll... Bár az ok-okozattal mélyen nem értek egyet (és nem magam miatt evidens módon). Kíváncsi lennék, hogy hányan mondanák pl. Sam Maloof-ra, hogy nem szakember, csak mert rengeteg gépet IS használ... ;)

    A kézzel megmunkálás most ebben a projektben egyébként bőven teljesült... A szalagcsiszolóm, a kézi fúrógépem, a szúrófűrészem és a marógépem is használhatatlanná váltak az elmúlt hetekben-hónapokban a lakásfelújítás miatt, kézi körfűrészem pedig nincs is.

    Egyiknek sincs komoly baja, csak nincs, vagyis nem volt időm rendberakni őket. A szalagcsiszolóm teli ment finom porral, szét kellene csak szedni darabokra és minden porcikáját kitakarítani, újra zsírozni. A kézi fúrógépemen az irányváltó tört el, ezért mindig beáll középállásba, ahol ugye nem indítható (egyszer már megcsináltam, ide is bedobtam, de most apumnak sikerült "betörnie" ismét). Csak nyomtatnom kellene hozzá új irányváltó gombot, de még ehhez sem jutottam oda. A szúrófűrészemhez egyszerűen elfogytak a pengék ( :DDD ). A marógépemből pedig kiszakadt tőből a vezeték, amikor is az álláson dolgozva eldőlt az egyik 5 méteres palló és magával rántotta a gépet, ami beakadt az állás szélébe és hát a vezeték bekötési pontja bizonyult a leggyengébb láncszemnek... Szóval nem nagy dolgok és relatíve könnyen javíthatóak lennének, ha odajutnék végre, de már most látom magam előtt az elkövetkező két hét "időbeosztását", hát nem sok remény van...

    Így a nagyoló vágások (a tüzépen, hogy beférjen minden az autóba :DDD ), a finom illesztések, csiszolások, reszelések, szegelések, mind-mind kézzel készültek. Csak a 45 fokos és a derékszögre vágások, valamint a nútok készültek a gérvágón és a körfűrészen, valamint a kis csavarok behajtása és előfúrása történt kézi géppel. Most még gyalulnom sem kellett az anyagot, direkt úgy vettem... :K

    (#60593) macilaci78:
    Gondoltam rá én is, de egyrészt mivel ez a "távtartó" léc kifut az előlapra is, így fut az erezet párhuzamosan, másrészt ilyen 1x4-es lécet tudtam olcsón venni. Legközelebb talán két lécből (vagy egy lécből + egy takaróból) kellene majd ezt készítenem. Vettem is L-lécet, csak végül nem használtam fel. :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák