Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz cinemazealot #55695 üzenetére

    Hát beleugrani én sem akartam, de mivel 20.000 Ft-ért hozzájutottam egy lényegében tökéletes motorú 70 LE-s autóhoz (még ha a hátsó futóművel vannak is bajok), így ezt nem hagyhattam ki, főleg mivel csak át kellett tolnom az úton a szemközti portáról... :B

    Én is agyaltam 100 különböző megközelítésen, de végül anyagilag ez tűnt a legjárhatóbbnak.

    Gondolkoztam például hogy veszek egy olcsó (100-200.000 Ft közötti), házi készítésű traktort és azt alakítom tovább, de a legtöbb nagyon nem olyan volt, mint amit én szeretnék megvalósítani, így legalább még egyszer annyi elment volna az átalakításra is, mint maga a traktor ára és a legtöbb relatíve gyenge is volt (10-20 LE-s egyhengeresek, vagy Trabant motorosak). 250-400.000 Ft körül azért már vannak nagyon jók, hidraulikával együtt, akár már TZ-4K-t is ki lehet fogni, de az nekem kicsi és "csak" 27 LE...

    Nézegettem neten az alkatrészeket is önállóan, de basszus ennyi pénzből jó ha négy darab kereket meg tudtam volna venni felnistől, mint amennyiből egy komplett autót vettem... És akkor még hol van egy működő jó állapotú (és erős) motor, a váltó, az ülések, a kormány, a futóművek stb. stb... Valami 100-150.000 környékén hagytam abba az alapvetően szükséges dolgok listáját. Amihez ugye jön még egy legalább 150.000 Ft-os vasanyag ár és ugyanennyi hidraulikára is stb...

    Szóval ennél maradtam még a várható nehézségek ellenére is...

    Elektromos projektet is meg lehet oldani (főképp kisebb méretben és terhelhetőségben). Én is néztem sok ilyen gépet a neten, de aztán az árakat is. És elment tőle a kedvem... Arról nem is beszélve, hogy én hosszútávon "dolgozni" is szeretnék vele, tehát kell a terhelhetőség és az akár egész-napos üzem (mondjuk egy ilyen kellene, de nagyon, ez sem kutya, elég komoly amit fel bír emelni és még itt sem igazán erőlködik)...

    Illetve ha már fűnyírás: az autó (ha abból készítek házi traktort) kereke széles, ahogy a félmilla körül kapható fűnyíró traktoroké is, így letapossák a nyírandó füvet, ami nem jó.
    Én eddig úgy tudtam, hogy pont azért széles, hogy jobban elossza a traktor súlyát, ezért nem terheli annyira a talajt. Vékony kerékkel szerintem nagyobb kárt csinálnának. A letaposás egy kis gereblyézéssel orvosolható, de ha mély nyomaid lesznek az már nem...

    Szóval most egy két bicikliből összerakott, alacsonyabb építésű "bringóhintó" szerű képződményen agyalok...
    Nem vagy egyedül a világban... :DDD

Új hozzászólás Aktív témák