Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz cinemazealot #62373 üzenetére

    A tükör (üveg) alapvetően nyomtatási felületként hasznos, mivel (elméletben) tökéletesen egyenes és sima, valamint kellőképpen jól tapadnak rá a nyomtatandó anyagok. Emellett a tükörnek (tükröződő felületnek) van egy nagyon hasznos melléktulajdonsága megkönnyíti a "szemre" szintezést. ;)

    Nekem pl. az új nyomtatómon egyelőre nincs üveg/tükör, mert mágneses, gyárilag "érdesített" nyomtatási felület jár hozzá. Egyelőre még nem vagyok benne biztos, hogy ezt van-e értelme piszkálni. Most tesztelem (lényegében az első nyomat készül éppen), hogy hogy tapad, aztán meglátjuk van-e értelme tuningolni. Az A6-on tükröt (is) használtam, ott hozott minőségi előrelépést, de ott a gyári felület natúr alumínium volt.

    Azt viszont továbbra sem értem, hogy miért kell ennek DIY lenni, amikor a tükörrel egyszerűbb és olcsóbb is elérni ugyanezt. De lehet csak én vagyok lüke és nem látom a célt, mert lehet nem is ahhoz kell neki a tükör/tükrös felület, amire én gondolok (ez ugye most sem derült ki...). :B

    (#62374) Reggie0: igen anno a Kármán koli is kívülről messziről úgy nézett ki nyáron, mint valami alufólia-sátor... :DDD

    (#62376) Essejó: igen ezek sokkal jobb ötletek. A fújás csak azért jutott eszembe, mert azt anno már csináltam házilagosan és szépre sikerült. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák