Új hozzászólás Aktív témák

  • pee13

    senior tag

    Már vagy egy éve elromlott a kocsiban a ventillátor kapcsoló, szóval beérünk a dugóba és rányomjuk a ventit egy belső kapcsolóval.. :DDD
    De most elegem lett ebből a megoldásból, főleg amióta fater sűrűbben használja, mert rá se néz az órákra, egyszer elfelejtettem én is bekapcsolni, és koppon állt a vízhőfok mutató mire észrevettem.. Szóval kiváltottam ezt a bimetál csodát egy shottky diódával, és a hozzá tartozó áramkörrel, ami a dióda nyitófesz változása alapján húzza be a relét. Sajnos hiszterézis nincs benne, ezért hallani az utastérben hogy ketyeg a relé, de annyi baj legyen. :D Sajnos a beszerelésről nincs képem, de csak egy érdekes megoldás volt benne. A dióda TO-220 tokját nem csavarral fogattam fel, hanem awa bilinccsel ráhúztam a vízhőfok érzékelőre :) Majd valamikor lövök egy fotót. Addig is, itt a ketyere bele, gyönyörű lett. :DDD

    Az anyagköltség 600ft körül volt, a bontott bimetál 5k, (amivel egyszer cumiztam, mert gyalog elmentem szentendrébe venni egyet, és az is ugyanúgy rossz volt) utángyártott nincs, újat meg tudnak rendelni a japóktól 18k-ért. :((( Meg nem is volt kedvem leereszteni a vizet.

    "I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

Új hozzászólás Aktív témák