Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pendre54

    addikt

    Üdv!
    Pár éve használom a mostani házam, és most már cserélném, mert a benne lévő cuccok mind kicserélődtek, a héten utolsónak épp most raktam be egy 4 gigás 960-as Asus Strix VGA-t. A kiszemelt ház egy BitFenix Ghost[link], amit most igen baráti áron lehet beszerezni itt az aprón.
    Ebben a házban ugye gyárilag 2 db 120 mm-es venti van elöl, hátul, és tervezek egyet berakni felülre is. Két kiszemeltem van, az egyik egy Be Quiet Pure Wings 2 120 mm, a másik egy Akasa Apache 120 mm -es venti. Kérdezném az itteni szakiktól, hogy a kettő közül melyik legyen, az a pár száz Ft-os árdifi most nem szempont?
    Lenne még egy további kérdésem, amiben nem látok tisztán. A kiszemelt ház elején lévő ajtó ahogy nézem zárt, de nyitható. Na már most, az első venti, hogy tud normálisan levegőt beszívni a zárt ajtónál, mert én a venti előtt nem látok perforált részt, azt meg nem gondolnám, hogy a PC működése közben emiatt nyiva kell hagyni az ajtót.
    Előre is köszi a segítséget.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    válasz Zsolt!! #17901 üzenetére

    Én az ajtót teljesen zárt, símának látom, az ajtó mellett tényleg látszik valami rés, de hát onnan szívni a levegőt, nekem furcsa.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    válasz Grózi #17903 üzenetére

    Köszi, alig 11e Ft-ért mit tudsz ajánlani helyette, még ha a másik topikba is tartozik.

    [ Szerkesztve ]

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    válasz Grózi #17905 üzenetére

    Nem néztél be semmit, a hazai PC-s áruházakban valóban majd harminc körül vannak, viszont ez a srác majd harmad áron árul vadi új házakat, garival.[link]

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    Üdv!
    Lenne egy-két kérdésem ventik beszerelésével kapcsolatosan. Azt előre bocsátom, hogy eddig még nem szereltem soha házventit, tehát kéretik a kérdéseim miatt nem köpködni, valahol el kell kezdeni. ;]
    Szóval, adva van egy Cooler Master Elite 370-es ház, nekem a célra tökéletesen megfelel. Az utóbbi időkben viszont került néhány komolyabb cucc a házba, ezért döntöttem úgy, hogy hűtés ügyben beruházok hosszabb távra. Ez konkrétan azt jelenti, hogy a ház elejére kerülne egy Nanoxia Deep Silence 140 mm-es venti, hátulra a gyárilag szerelt helyett pedig, egy Nanoxia FX EVO PWM 120 mm-es venti.
    A tervem az, hogy az eddig hátul lévő gyárit beszerelném a ház tetejére, és itt lenne az kérdésem, hogy a két ventihely közül, hová lenne célszerű?

    Itt látszik, hogy a procin egy DeepCool Gammaxx S40-es hűtő van, a két ventihely közül a ház hátsó felülibe, vagy a jobbra mellette lévőbe szereljem be majd a Cooler Mastert?
    A másik kérdés, hogy miként szereljem a ventit, gondolom úgy kellene mint ahogy most hátul van, vagyis a venti gyári emblémája továbbra is a ház belseje felé nézzen ?
    Az utolsó kérdésem meg az lenne, hogy a Nanoxiákhoz gyárilag adnak 4 db rezgéselnyelő gumicsavarokat, jól gondolom-e, hogy ezeket bedugom a háznál a csavarfuratok helyére, majd azután ezekbe hajtom bele a csavarokat?

    Előre is köszi a segítséget.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    válasz Grózi #18111 üzenetére

    Köszönöm Neked is, meg Geri8-nak is az infókat. A gumicsavarokkal kapcsolatosan az kavart be nálam, hogy volt egy teszt leírás a ventiről, és ott úgy írták le a tartozékokat, hogy 4 db csavar, és 4 db rezgéselnyelő gumicsavar. Ebből gondoltam azt, hogy a gumicsavar egyfajta tokként szolgál, és ezekbe kell belehajtani a fémcsavarokat, de ez akkor nem igaz.
    [/L]

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    Üdv!
    Megérkezett a két Nanoxiám, az FX EVO PWM 120mm, és a Deep Silence PWM 140mm-es ventik.
    Mind a két ventihez jár a 4 db fémcsavar, és a 4 db gumicsavar, tehát akkor, ha jól értelmezem a beszerelésnél opcionális választási lehetőségem van, vagy a fémcsavarokkal, vagy a gumicsavarokkal szerelem be a házba.

    Szóval azért kérnék egy megerősítést erről.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    Üdv!
    Egy olyan problémával szembesültem, amivel eddig még soha, ezért kéretik ennek megfelelően kezelni a kérdéseimet. :) Szóval, a lényeg. Hosszú-hosszú évekig csak Inteles cuccokat használtam, jelenleg úgy kb. 3,5 éve, egy i5-4570S-es procit, és egy Asus Vanguard B85-ös alaplapot. Hűtésre 3 db házventim van, ezek mind 4 pines PWM-es ventik, amiket az alaplapról szabályozok, az Al Suite 3-as progival.
    Tervbe vettem, hogy átnyergelek AMD vonalra, konkrétan egy Ryzen 5 1600X-es procira, és egy Asus Prime X370-es alaplapra.
    Viszont legnagyobb megdöbbenésemre azt látom, hogy ezen az 50 e Ft-os alaplapon csak nyűves 2, azaz kettő darab !!! házventi csatlakozó van. A házam egy Phanteks Enthoo Pro M, ebben gyárilag van egy 140 mm-es venti hátul, elöl pedig egy Nanoxia Deep Silence 140 mm-es, és egy Nanoxia FX EVO 120 mm-es ventiket használok. Na, innentől kezdve hogyan tovább, hogy tudnám használni mind a három ventit? Az ugye adja magát, hogy a hátsó venti kerülne önállóan az egyik aljzatba, az első kettővel kéne valamit kezdeni.
    Az összefoglalóban van egy olyan rész, hogy valami Y elosztókábellel lehetne a két Nanoxiát csatlakoztatni egy aljzatba, ha azonos típusúak lennének. Na, most pontosan ez azt is jelentheti, hogy mivel mindkettő 4 pines, így nincs akadálya a dolognak, vagy csak akkor lenne járható a dolog, ha két 140 mm-es Deep Silence-em , vagy két 120 mm-es FX EVO-m lenne, így vegyesen nem megoldható?
    Amennyiben mégis mehetne a két Nanoxia csatlakoztatása ezzel az Y kábeles varival, akkor kérnék egy pontos linket, hogy pontosan milyen kábelre is lenne szükségem, mivel az összefoglalóban lévő link alatt kismilió kábel van, ebből én nem tudtam kitotózni, hogy melyik is lenne jó.
    Előre is köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    válasz dqdb #28070 üzenetére

    Köszi a választ neked, meg fogtundernek is, de akkor fussunk neki még egyszer. :)
    Először is még nem vettem semmit, tehát szerencsére csak a tájékozódási szakban vagyok. A felháborodottságom, vagy fogalmazzunk inkább úgy, hogy az értetlenségem oka pedig az, hogy a jelenlegi Asus alaplapom, ami kb. 4 éves konstrukció, azzal simán lehet négy PWM-es ventit, külön-külön szabályozni, de az azt megelőző E8500-as procimhoz használt, szintén Asus alaplapon se volt gond anno kettőnél több ventit csatlakoztatni. A most kinézett alaplap meg nem épp egy belépő szintű kategória, talán elvárható lenne, hogy ennyi pénzért ilyenre is odafigyeljenek.
    De akkor visszatérve a lényegre, ha jól értem, Te azt mondod, hogy mivel mindkét Nanoxia 4 pines, és PWM-es, így végül is nincs akadálya, legfeljebb az egyik nem optimális tartományban üzemel majd. Ez így akkor számomra oké, csak fogtunder meg azt írta, hogy így sem lehet használni egy csatlakozón a két ventit.
    Mivel a témában teljesen laikus vagyok, az általad leírt utolsó bekezdésben foglaltak alapján, van valami amire majd a gyakorlatban figyelnem kéne? Én azt látom az alaplap honlapján, hogy van egy darab 4 tűs CPU csatlakozó, gondolom ide kell kell csatlakoztatni a CPU hűtőt, oszt jónapot. :) Igaz, hogy van még egy CPU OPT csatlakozó is, de azt se tudom, hogy ez mi a rák lenne, meg miért kell, vagy kellene ezzel foglalkoznom.
    Az utolsó mondatodban leírtak meg esetleg arra utalnának, hogy az a AIO PUMP, és W PUMP, amik ott most vízhűtésre vannak kitalálva, esetleg azok egyikébe is lehetne csatlakoztatni valamelyik Nanoxiát, vagy valamit nagyon benéztem, és sürgősen verjem ki ezt a gondolatot a fejemből? ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    válasz fogtunder #28072 üzenetére

    Köszi, én ebben a témában, hogy lehet, nem lehet nem leszek döntőbíró, elfogadom a Te véleményedet is, így valószínű, hogyha a két 140 mm-es venti esetleg kevés lesz, akkor veszek még egy Deep Silence-et, és akkor remélhetőleg letudva a probléma.
    Az alaplappal kapcsolatosan meg az a helyzet, hogy évek óta minden lehetséges fronton Asus cuccokat használok, csak emiatt nem váltanék más gyártóra, viszont azok az Asus lapok, ahol már 3 db venti csatlakozó van, majd 70 e Ft-nál kezdődnek, annyit meg már nem ér az egész.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    válasz Man0gatya #28074 üzenetére

    Köszi, de Pesttől úgy 220 km-re lakom, szóval nem egy jó biznisz lenne csak ezért elvonatozni ;] , de egyébként nem is az elosztó most a fő probléma.

    Ja, közben látom, hogy válaszoltál fogtundernek is, ebben a vitatott kérdésben. Mint írtam is, nekem nincs tapasztalatom ezen a téren, így nem foglalok állást, viszont azt megnéztem, hogy az FX EVO 3,5 - 12 V feszültség tartományban üzemel, míg a Deep Silence 5 -12 V között, nekem nem tűnik nagy eltérésnek, de majd a szakik mondanak rá valamit. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    válasz Grózi #28078 üzenetére

    Köszi, akkor a gordiuszi csomó átvágva, nálad a pont. :R

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    Üdv!
    Ma megérkezett egy i7-9700-es proci, ehhez jön majd 2-3 nap múlva, egy Asus Prime Z390-A-s alaplap. A hűtés úgy néz ki, hogy a CPU-ra egy Brocken 3 kerül, hátul a Phanteks Enthoo Pro M ház gyárilag beépített 140 mm-es hűtője teszi majd a dolgát, elöl meg egy Nanoxia Deep Silence 140 mm, és egy Nanoxia FX EVO 120 mm-es ventik.
    Mind a 3 házventi 4 tűs, PWM-es.
    Viszont az alaplapon alapból csak 2 db CHA FAN csatlakozó van. Ugye a CPU ventije megy a maga csatlakozójába, viszont a 3 házventit is jó lenne valami értelmes megoldással használni, hőmérséklet alapú szabályozással.

    Van ugyan egy AIO PUMP csati, de ott ha jól értelmezem, az oda csatlakoztatott venti folyamatosan maxon pörögne, azt meg nem szeretném.
    Azután van még egy M2 FAN csati, az is a kézikönyv ábra szerint PWM-es, csak kérdés, hogy nyugodtan rádughatom-e valamelyik ház ventit, ugyanúgy vezérelhető onnan is, mintha egy CHA FAN csatira lenne dugva?
    Előre is köszi az infókat.

    [ Szerkesztve ]

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    Üdv!
    Beleolvasva a topikba látom, hogy vannak itt profi hűtősök, szóval lenne kérdésem. :) Egy Phanteks Enthoo Pro M-es ház elején van egy 120 mm-es, meg egy 140 mm-es venti. A 120-mm-es az egy 4 tűs, PWM-es, viszont elég hangos, ráadásul nem igazán lehet 1000 fordulatszám alá vinni se a BIOS-ban, se az alaplapi progival (Fan Expert 4), így azt tervezem, hogy lecserélem egy halk, 140 mm-esre, ami az itteni vélemények alapján egy Alpenföhn Wing Boost 3-as lesz.
    Az alaplapom egy Asus Prime Z390-A, ezen alapból csak 2 db Fan Speed csatlakozó van, és mivel összesen 3 db házventi van, így a Wing Bost 3, az M.2 Fan csatira lesz dugva. A kérdésem igazából arra irányulna, hogy a BIOS-ban a beállításoknál, van egy Q-Fan Source opció, itt van több beállítási lehetőség is.

    Az első kettő az tiszta sor, de pl. ez a PCH az mit takar, illetve az a sok szenzor, vagy az utolsó Multiple Sources? Továbbá melyiket javasolt ezek közül alapesetben beállítani?
    Kb. egy hete van nálam ez a lap, ami egy több mint 5 éves cuccot váltott, és azon semmi ilyen opció nem volt, ezért vagyok kissé tanácstalan.
    Előre is köszi az infót.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    válasz chopin42 #35665 üzenetére

    Köszi az infót, és akkor még egy-két dolog. A 120-as venti, egy PWM -es, 1500-as fordulatszámú Nanoxia, egész pontosan ez: [link]
    Egyértelműen PWM-re van állítva a BIOS-ban, és az új konfig beüzemelésénél, az egyik első dolgom volt, hogy a BIOS-ban megcsináltam a Q-fan tuningot, és az alapján szépen be is lőtte a CPU, meg a többi házventi profilját. Elvileg ennél se kellene fixen 1000-es fordulaton pörögni, de mégis így van:

    Rögtön a gép bekapcsolása után, amikor lényegében a szoba hőmérséklet van, már akkor 1000-es fordulaton indít, és ebből később se enged. ;]
    Amit írtál Y kábeles elosztó hasznos lenne, de ugye a Wing Bost 3 elosztójára nem köthetem rá a másik 140 mm-es ventit, mert az egy teljesen más gyártóé ( szintén Nanoxia) , és a fordulatszám paramétereik se egyeznek, és ugye az összefoglalóban is kiemelten írva van, hogy csak azonos típusú ventik köthetők egy ilyen elosztóra. Két Wing Bost-ot csak emiatt fölöslegesen nem veszek, ezzel a 140-es Nanoxia-val nincs gondom.
    Amit még továbbra is kérdeznék, hogy mi a javasolt beállítás az érzékelést illetően, azaz CPU, alaplap, PCH, vagy a multiple source?

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Új hozzászólás Aktív témák