Új hozzászólás Aktív témák

  • Corsair90

    tag

    Sziasztok!

    Fejlesztettem kicsit a gépemen és kapott egy Thermaltake TH360 ARGB cpu hűtőt, illetve egy Asus GT501 házat. Illetve egy új m.2 ssd-t is, így újra is telepítettem a rendszert.
    A többi alkatrész maradt a régi, többek között az Asrock Z370 Extreme 4 alaplapom is.

    Az volna a problémám, hogy a cpu ventilátorai maximum fordulattal 3280 RPM-es fordulattal üzemelnek és nem lehet mellette megmaradni annyira hangos. BIOS-ban mindent megpróbáltam, de nem szabályozható a fordulat. Kíváncsiságból a speedfan programmal is kipróbáltam a windows-ból, de semmi hatás.
    A cpu hűtő 3 db ventilátorát, egy kábelre szűkítve (ezt is hozzá kaptam alapból) a cpu fan 1-re dugtam 4 pin-es.
    A pumpa kábelét pedig a cpu/opt w_pump-ra, ez pedig 3 pines, alaplapon 4 tű van ugyan, de szerintem így is kell hogy legyen. A pumpa is működik egyébként illetve a LED-es világítása, valamint a hőfokok is jók.
    Előzőleg is hasonló vízhűtésem volt csak az más gyártótól, de ott a szabályzás úgy működött, ahogy én a bios-ban beállítottam.
    Tudnátok segíteni tanácsot adni mi lehet a gond? Miért mennek 100%-on? :R

Új hozzászólás Aktív témák