Új hozzászólás Aktív témák

  • OTee

    tag

    Hi!

    Az 1ik Linuxos topicban már feltettem uezt a kérdést és ott kaptam a tippet, hogy esetleg itt is tudnak segíyteni.
    A következő problémám +oldására várnék alternatívákat, illetve választ arra, hogy lehetséges-e 1általán amit szeretnék.
    Elöljáróban annyiot, hogy a Linuxxal most ismerkedem, ez konkrétan azt jelenti, hogy a notimon már feltelepítettem a Mandrivát. [kép]

    Tehát:

    Adott 1 nyaraló, ahol az elektromosság napelemről és szüxég esetén aggregátorról megy, tehát az energiával spórolni kell.
    A ház fűtési rendszere úgy épül fel, hogy én kapok egy RS 232 csatlakozási felületet, amin keresztül a fűtési rendszer felügyelhető ill. vezérelhető.
    Ehhez kapcsolódik egy video felügyeleti rendszer amely szabványos Ethernet felületen kommunikál.
    A készülék (video) fix IP-vel, DynDNS-n, ill. dinamikus IP-n keresztül tud kapcsolódni.
    Ehhez kellne nekem egy olyan szerver, amelyet a fix IP-vel renelkező külső kapcsolatra (mikró) csatlakoztatva mindkét eszközt elérem az interneten keresztül bárhonnan.
    A fűtési rendszerhez valószínűleg Telnet, vagy SSH segítségével lehet hozzáférni, míg a videóhoz normál http a böngészőn keresztül, ehhez valószínűleg egy második hálókártya kell a szerverbe és az oprendszeren belül beállított NAT-olással kell megoldani, a lényeg, hogy az információ kétirányú tehát a videónak is ki kell jutnia a hálózatra.
    Fontos lenne még, hogy a szerver lehetőleg minél kissebb fogyasztású legyen, ha lehet ventilátorok nélkül, v. max 1 db 5V-n hajtottal passzívan ketyegjen.
    Esetleg ha tudja, akkor csak WakeOnLAN induljon, ha rápöttyintek valahonnan a világ másik végéről.

    Eddigi számtech ismereteim alapján gondolom, hogy a Linux erre alkalmas lehet.
    A Win is monnyuk távoli asztallal, de nekem a fogyasztás (Linuxos minimálkonfig vs. XP-s gép) nagyon fontos.

    Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat! [kép]

    OTee

    ''Nekem ne is mondja senki, hogy ne legyek kemény?! Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, s ne is legyek kemény?! www.gipen.hu Ha IP alapú hőmérő kell, kattints ide

Új hozzászólás Aktív témák