Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OTee

    tag

    Hi!

    Az 1ik Linuxos topicban már feltettem uezt a kérdést és ott kaptam a tippet, hogy esetleg itt is tudnak segíyteni.
    A következő problémám +oldására várnék alternatívákat, illetve választ arra, hogy lehetséges-e 1általán amit szeretnék.
    Elöljáróban annyiot, hogy a Linuxxal most ismerkedem, ez konkrétan azt jelenti, hogy a notimon már feltelepítettem a Mandrivát. [kép]

    Tehát:

    Adott 1 nyaraló, ahol az elektromosság napelemről és szüxég esetén aggregátorról megy, tehát az energiával spórolni kell.
    A ház fűtési rendszere úgy épül fel, hogy én kapok egy RS 232 csatlakozási felületet, amin keresztül a fűtési rendszer felügyelhető ill. vezérelhető.
    Ehhez kapcsolódik egy video felügyeleti rendszer amely szabványos Ethernet felületen kommunikál.
    A készülék (video) fix IP-vel, DynDNS-n, ill. dinamikus IP-n keresztül tud kapcsolódni.
    Ehhez kellne nekem egy olyan szerver, amelyet a fix IP-vel renelkező külső kapcsolatra (mikró) csatlakoztatva mindkét eszközt elérem az interneten keresztül bárhonnan.
    A fűtési rendszerhez valószínűleg Telnet, vagy SSH segítségével lehet hozzáférni, míg a videóhoz normál http a böngészőn keresztül, ehhez valószínűleg egy második hálókártya kell a szerverbe és az oprendszeren belül beállított NAT-olással kell megoldani, a lényeg, hogy az információ kétirányú tehát a videónak is ki kell jutnia a hálózatra.
    Fontos lenne még, hogy a szerver lehetőleg minél kissebb fogyasztású legyen, ha lehet ventilátorok nélkül, v. max 1 db 5V-n hajtottal passzívan ketyegjen.
    Esetleg ha tudja, akkor csak WakeOnLAN induljon, ha rápöttyintek valahonnan a világ másik végéről.

    Eddigi számtech ismereteim alapján gondolom, hogy a Linux erre alkalmas lehet.
    A Win is monnyuk távoli asztallal, de nekem a fogyasztás (Linuxos minimálkonfig vs. XP-s gép) nagyon fontos.

    Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat! [kép]

    OTee

    ''Nekem ne is mondja senki, hogy ne legyek kemény?! Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, s ne is legyek kemény?! www.gipen.hu Ha IP alapú hőmérő kell, kattints ide

  • OTee

    tag

    válasz bambano #189 üzenetére

    Bocsi, azt hiszem félreérthető voltam, arra gondoltam az 5 V-al, hogy csak max (táppal 1ütt) 1db venti lenne benne, a többi hűtés mind passzívan menne.=proci, esetleg VGA stb...
    Amúgy köszi a tippet.
    Ami az RS232-t illeti, a tippet a forgalmazó és telepítő (fűtési rendszer) adta, a ketyeréjük a ''szerver'' soros portjára lenne dugga, és azt kellene kívülről elérni.

    OTee

    ''Nekem ne is mondja senki, hogy ne legyek kemény?! Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, s ne is legyek kemény?! www.gipen.hu Ha IP alapú hőmérő kell, kattints ide

  • OTee

    tag

    válasz bambano #191 üzenetére

    Hali!

    Soros porti kimenet, nekem ezt mondták, ez számomra RS232-t jelent.
    Melóhelyen a CMTS-eket hasonló módon programozzuk, a service kimenete pedig a helyi DHCP szerver soros portjára van dugva, amit gond esetén, ha pl. a CMTS-t nem tudom elérni közvetlenül pl putty-n, akkor még esetleg a DHCP-n keresztül igen, és pl restart.
    A ventilátoros téma lényege az lenne, hogy minél kisebb fogyasztású legyen a rendszer.
    Ezért gondolkodom a Linuxon, mivel elvileg Távoli asztallal 1 XP-s gépen keresztül is elérhetném, de az alá komolyabb vas kell=nagyobb fogyasztás.
    Pl. vmi PII-PIII szinte full passzívan, még a táp is.
    Erre gondoltam én.
    De mivel nem vagyok biztos a dolgomban, gondoltam hátha vkinek jobb 5lete is van.

    OTee

    ''Nekem ne is mondja senki, hogy ne legyek kemény?! Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, s ne is legyek kemény?! www.gipen.hu Ha IP alapú hőmérő kell, kattints ide

  • OTee

    tag

    válasz bambano #193 üzenetére

    Köszönöm szépen!
    A többire nincs esetleg tipped?
    Mi lenne a legjobb?
    A via-n már az XP is eldöcögne, viszont az nem tud folyamatosan működni.
    Esetleg 2003 szerver?
    Segítségeddel a gép már megvolna, de kellene alá vmi sw is.

    OTee

    ''Nekem ne is mondja senki, hogy ne legyek kemény?! Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, s ne is legyek kemény?! www.gipen.hu Ha IP alapú hőmérő kell, kattints ide

  • OTee

    tag

    válasz Lortech #198 üzenetére

    Először is köszönöm az 5leteket, Neked és bambanonek is!
    Össze ne vesszetek itt a hülyeségeim miatt! :DDD
    És most a témához:
    A routeres cucc nekem is nagyon tetszik, de 1 kicsit félek is tőle.
    A DVR (Digital Video Recorder):

    AVC 780 & 780W

    Features

    * MPEG-2 compression format
    * USB Backup
    * Duplex function (record and playback)
    * Advanced Motion detection function
    * DVD image quality
    * 4 times resolution than MJPEG
    * Remote Control via Internet.
    * Auto e-mail warning system & images uploading function (to FTP site) / (AVC780W Only).
    * Multi AP screens and HTTP display (IE browser) supported (AVC780W Only).

    * High resolution:
    720x480 pixels <NTSC>;
    720x576 pixels <PAL>.
    * Picture-in-Picture (PIP) function
    * Alarm input & output function
    * Video loss detection on each channel
    * 2X Zoom
    * Recording rate: Up to 30 frames/sec (NTSC) ; Up to 25 frames/sec (PAL).
    * Support 1 built-in HDD, IDE TYPE
    * Quick multiple search by time/event
    * Security password protection

    Specifications

    MODEL AVC780 & 780W
    Network Interface (AVC780W Only)
    Ethernet (10/100 Base-T)
    Protocals (AVC780W Only) TCP/IP, ICMP, SMTP, HTTP, FTP

    Motion Detection Area 16 * 12 targets per camera
    USB Interface 1 port. Support USB 1.1 Device
    Motion Detection Sensitivity 16 Levels
    Video Loss Detection Yes
    Alarm Input TTL input, High (5V), Low (GND)
    Alarm Output COM./N.O/N.C
    Remote Control (AVC780 Only) RS-232 or RS-485
    Trigger & Action (AVC780W Only) E-mail images or images uploading to FTP
    account / Remote Recording
    RS-232C / RS-485 (bps) 115200, 57600, 19200, 9600, 4800, 2400, 1200

    ~ AV TECH ~
    Add : 10F, E Building, No. 19-11 San Chung Rd., Nankang, Taipei, 115, Taiwan, R. O. C.
    Tel : 886-2-2655-3866 Fax : 886-2-2655-3855
    E-mail : marketing@avtech.com.twhttp://www.avtech.com.tw


    A lényegét ragadtam csak ki.

    Ezt már otthon próbálgatrtam, regeltem a DynDNS-en 1 domaint, ezt beállítottam a DVR-n és a melóhelyről simán elértem a regelt domain elérésen keresztül.
    Ezután próbáltam router mögül is elérni, de itt felsültem, hiába állítottam be a routerben is a DynDNS-t, nem ment.
    Utólag valószínű, hogy a portfw maradt el, csak közben elment a routerem, így nem tudom kipróbálni.
    A routeres megoldás nekem még 1 fontos dolog miatt szimpi: Amikor a tulaj a helyszínen tartózkodik, ezen keresztül szeretne netezni!
    Szerinted 1 sima D-Link erre megfelelő?
    Ha drágább kell nem gond, emberünk fizet, csak azt kapja amit kér!
    Ezért rágcsálom a csontot már 1 ideje, szeretnék korrekt megoldást elétenni.

    bambano:

    az általad javasolt linux disztri igényel vmi komolyabb konfigolást?
    Vagy csak mint normális :DDD oprendszer feltelepítem, és ezen keresztül elérem a soros portra kötött kütyüt vmilyen úton-módon (putty, ssh, telnet)

    Köszönöm az eddigieket is, viszont annál fokozottabban várom a folytatást!

    ''Nekem ne is mondja senki, hogy ne legyek kemény?! Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, s ne is legyek kemény?! www.gipen.hu Ha IP alapú hőmérő kell, kattints ide

  • OTee

    tag

    válasz bambano #200 üzenetére

    Pontosa infó csak annyi, hogy BIZTOSAN nem kábelen (telefon= ADSL, koax=kábel)
    érkezik, hiszen akkor a villany is feljönne.
    Vmilyen helyi kis szolgáltató a templomtoronyba felrakott 1-2 sugárzót és ezen keresztül oszt a falunak vmilyen külső kapcsolatot.(lehet, hogy vmi sima WLAN?! :Y )
    Én ígygondolom, de holnapra +próbálok közvetlen kontaktot keresni a hely ISP :DDD -hez és bővebb infót kicsikarni tőle.

    Köszönöm: OTee

    [Szerkesztve]

    ''Nekem ne is mondja senki, hogy ne legyek kemény?! Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, s ne is legyek kemény?! www.gipen.hu Ha IP alapú hőmérő kell, kattints ide

  • OTee

    tag

    válasz bambano #202 üzenetére

    Vagyis visszaértünk az elejére! [kép] ME
    No majd ha lesz pontosabb infó, jelzem és folytatjuk!

    OTee [kép]

    ''Nekem ne is mondja senki, hogy ne legyek kemény?! Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, s ne is legyek kemény?! www.gipen.hu Ha IP alapú hőmérő kell, kattints ide

  • OTee

    tag

    válasz Xpod #205 üzenetére

    A legnagyobb gondom az, hogy a DynDNS-ről hallottam már sok rosszat is.
    Regeltem is, de 30 nap után kirúgtak, nem tudtam +hosszabbítani.
    Nálam (általam) okosabbnak tartott emberek javasolták, hogy amennyiben nem muszáj, ne használjam, mert nem teljesen +bízható.
    Ezért is mondtam a tulajnak, hogy fixIP-t kérjen, kikerülve a DDNS-t.

    OTee

    Ps.: Persze még mindig nem tudok mindent, ha lesz bővebb infó, jelzem.
    Mindenekfelett pedig köszönet, hogy rámszánjátok az időt! :C :C :C
    Éljen a PH! :R

    ''Nekem ne is mondja senki, hogy ne legyek kemény?! Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, s ne is legyek kemény?! www.gipen.hu Ha IP alapú hőmérő kell, kattints ide

  • OTee

    tag

    válasz Lortech #211 üzenetére

    Szia!

    A fűtést időnként ellenőrizni, illetve távolról vezérelni kell.
    Magyarul: A tulaj gondol 1et és úgy dönt, holnap leruccan a kecóba az új bnővel.
    Mivel kint olyan hideg van, hogy a jégimaci is szivatóval indul, bee kéne fűteni, ne a hideg nyaralóba (telelőbe) érkezzenek.
    Otthoni gép indít, ssh-telnet v. akármi fűtés beizgat 25 fokra=mehet másnap az eksön.
    A gond inkább a nettel lesz, már látom, vmi 56szorosan NAT-olt WiFi elérés lesz, 384/128
    és a publikus IP-ért is könyörögni kell!
    Vmi belső hálóra lesz ráakasztva, és ezt kell majd kívülről elérnem! LOL [kép]
    Szóval van min agyalogni.
    Holnap elmegyek a helyszínre, és utána beszámoilok a fejleményekről.
    Addig is köszi a segítséget mkinek!!!!!!!!!!! [kép] [kép]

    OTee [kép]

    ''Nekem ne is mondja senki, hogy ne legyek kemény?! Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, s ne is legyek kemény?! www.gipen.hu Ha IP alapú hőmérő kell, kattints ide

  • OTee

    tag

    válasz Napster #292 üzenetére

    NEM, sehogyan.
    Sokkal bonyolultabb.

    OTee

    ''Nekem ne is mondja senki, hogy ne legyek kemény?! Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, s ne is legyek kemény?! www.gipen.hu Ha IP alapú hőmérő kell, kattints ide

  • OTee

    tag

    válasz -=alien=- #301 üzenetére

    Hát ez így nem 1szerű.
    Próbáld + az ip-d alapján visszakeresni a szolgáltatót és a weboldalán esetleg.
    Név nélkül ez t senki sem tudja.
    Írd be ide a várost(részt) hátha vki tudja, hogy ki ott a szolgáltató.

    OTee

    ''Nekem ne is mondja senki, hogy ne legyek kemény?! Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, s ne is legyek kemény?! www.gipen.hu Ha IP alapú hőmérő kell, kattints ide

  • OTee

    tag

    válasz Chieftec #286 üzenetére

    D-link DI 604 = Bruttó 7500.- Ft ;]
    Ésjó.
    Szvsz.

    OTee

    ''Nekem ne is mondja senki, hogy ne legyek kemény?! Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, s ne is legyek kemény?! www.gipen.hu Ha IP alapú hőmérő kell, kattints ide

  • OTee

    tag

    válasz sirály12 #280 üzenetére

    Azonos munkacsoportban vannak?
    Elvileg a windózos a workgroup,ezt nem állította el vki?
    Meghajtók, mappák + vannak osztva a hálózaton?
    Átjáró rendben?

    OTee

    ''Nekem ne is mondja senki, hogy ne legyek kemény?! Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, s ne is legyek kemény?! www.gipen.hu Ha IP alapú hőmérő kell, kattints ide

Új hozzászólás Aktív témák