Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • markussandor

    senior tag

    válasz pweaver #27246 üzenetére

    - OpenVPN-en keresztül szeretném elérni, publikus netre ne kerüljön ki, ekkor milyen appon keresztül célszerű telefonon élő streamet nézni? Annke sajátja?

    ha a saját appja kezel IP címmel, akkor menni fog (a hikvisionnál ez működik, tudtommal az annke annak a leszármazottja)
    - Linux alatt böngészőből lehet nézni a képeket? (IE-Edge ActiveX nehézségeket olvastam :( )

    én vlc-ből szoktam

  • thamasz

    senior tag

    válasz pweaver #27246 üzenetére

    Nekem H1200 szettem van, próbálok segíteni, de sok tapasztalatom még nincs.
    3840*2160-ban használom, mert nekem ez is bőven elég, így is bele tudok nagyítani amennyire nekem kell. A 25-30 méterre az utcán parkoló autók rendszámát úgysem tudom leolvasni vele a max felbontáson se, de ez inkább a 2,8mm optikából adódik. 4mm -essel lehet az is menne.
    Nekem fontos volt a nagy látószög, azért nem a H800-as szettet választottam, mert az újabban már csak 4mm-es, nem fedné le a kívánt területet. Ha neked elég a 4mm látószög, válaszd a C800-at, olcsóbb is, és minden másban kb. ugyanaz.
    Változó fps értékkel használom a H1200-kamerákat, átlagban 6fps-20fps között ugráló értékeket láttam eddig kijelezve, témától függően, ha mozgás van feljebb tolja. De így is az a helyzet (főleg éjjel), hogy a kertben elvágtázó kutya egy szellem, és az utcán elszáguldó autók típusát sem mindig ismerem fel. Ha ez fontos, válassz magasabb fps-t bíró kamerát, bár a gyorsan mozgó járművekhez a 20-25 fps is kevés lehet. Sétáló ember még 10 fps körül is jól kivehető, bár nem lesz teljesen fluid a mozgása.
    Valamit valamiért, ez biztonsági kamera, fontos a tárhellyel való takarékoskodás is.
    Jövő héten lesz összehasonlítási alapom, mert berendeltem 1-1 AC800-at és egy C800-at. Az AC800-at azért, mert a C1200 a kutyát is állandóan embernek ismeri fel, hátha az AC800 jobb ezen a téren, és mellesleg az fps értéke is magasabb, látószög tekintetében csak minimálisan rosszabb. Valamint tud 2 irányú hangot, ki tudok szólni a kutyának ha hülyeséget csinál. A C800-at pedig azért mert van még egy lefedetlen területem ahová inkább a 4mm-es az ideális.
    Ui: a C1200 "mintha idővel tanulna", igaz, hogy továbbra is feliratozza kutyát, hogy "human", és általános eseményként rögzíti is a mozgást, de egyre kevesebbszer kategorizálja éles riasztásként. Tehát vissza nézhető, de már nem küldi annyiszor a riasztást email és app-értesítés formában. :F

Új hozzászólás Aktív témák