Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • total90

    Topikgazda

    válasz aleister #5039 üzenetére

    Felső nekem kicsit semmilyen, de az alsó kettő szerintem perfekt :K

    Ha nincs jó, ló a szamár is.

  • m3ss

    veterán

    válasz aleister #5039 üzenetére

    elso sztem sem vmi jo, masik ketto egesz jo. elso tul egyszeru, tanyer is meg az egesz kep.
    masodikon nekem tul sok az ures hely a kep jobb felso sarkaban, ha kicsit elforditod az alatetet, hogy arra mutasson, meg odarakod a befottet lehet jobb lesz a kompo. pisztacia is beleferhetne.
    harmadikkal sok bajom nincs, bar a jobb oldali kifli nem vmi szep peldany, meg lehet vhogy ugy komponalnam hogy beleferjen a dofba, ha mar termekfoto...
    amugy nem tudom miert a befottet meg a lekvart erolteted ezekhez a magos kiflikhez, vagy csak en nem eszem oket egyutt? :DDD en el tudnek kepzelni vmi hidegtalat, esetleg zoldseget ezt-azt melle ami szint is vinne a kepre..

    szerk: vagy ez aszalt barack?

    [ Szerkesztve ]

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

  • Real_Necro

    veterán

    válasz aleister #5039 üzenetére

    Hejj én is szeretem a Lipóti fitness croissant meg tönköly kiflit. :))
    3. bejön nagyon, pedig most ebédeltem.

    „Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

  • sztyui2

    őstag

    válasz aleister #5039 üzenetére

    Lehet megint én leszek az egyetlen, aki negatív kommentet ír, bár nem először fordul ez elő :) De te kérdezted, hogy mivel lehetne többet kihozni a témából :U
    Szóval nekem nem tetszenek a képek, mert túl lapos a világítás. Nagyon ráerőltetted ezt a stockfotós kinézetet, szerintem a fehér háttér se nagyon kellene, de inkább az expót kéne kicsit visszahúzni, mert néhány részen már erősen túlexponált a kép. Az itt a baj, hogy ilyen világítást egy villanykörtével és nagyon hosszú expóval is el lehet érni körülbelül...Semmi karaktere nincs, nincsenek árnyékok, nincs kontraszt, minden túlságosan ki van derítve. A képeknek is eléggé "nyers fotó" feelingje van, nincs benne semmi karakter vagy hangulat, egyáltalán nem is az evés vagy a reggeli jut eszembe a képekről, csak annyi, hogy "Meh, újabb fehér hátteres termékfotók...Kit érdekel?" Lehetne ott akár egy telefontok, vagy akármilyen más tárgy is, ugyanilyen lenne a kép.
    Nemtom mennyit fizet a pékség, ha tetszik nekik, akkor add oda és kész, le van szarva, de ha kicsit még van időd foglalkozni a témával, vagy esetleg legközelebb hasonló feladat adódik, szerintem érdemes egy pillantást vetni erre a két linkre:
    Ételfotós #1
    Ételfotós #2
    Nekem ezek sokkal szimpatikusabbak, és minden fotónál összefut a nyál a számban. Sokkal jobb ilyen környezetbe rakni a kajákat, de persze sokkal több energiát és változatosságot és kreativitást is igényel ez a módszer.
    Magukról a képekről vélemény: Első uncsi, második egész jó, harmadikon minden kilóg a képből, ez már zavaró, újra kéne komponálni az egészet. És dől is. Remélem segítettem valamit ;)

    m3ss, gab.m: Nekem is kiválasztották 47db képem(200-ból egész jó arány), de nem töltöttem fel egyiket sem gettyre. Elég szigorú modellszerződést kell beadni a képekhez, amit visszamenőleg nagyon körülményesen tudtam volna megcsinálni. És én úgy tudom, hogy ott is centeket kapsz, mint máshol, csak talán picivel többet.
    És bár ez már egy egész nagy külön téma is lehetne, a stockfotózást szerintem csak úgy éri meg csinálni, ha feladod érte a többi fotós szenvedélyed, és azt, hogy megmutasd a világnak mit alkottál. Ugyanis sztem csak úgy éri meg, ha nagyon ráfekszik az ember. Mellékkeresetnek nem nagyon, mert annyit nem hoz, ha félgőzzel csinálja az ember...
    Viszont csak úgy lehet felrakni képeket, hogy máshová(blog-flickr-facebook-tumblr-fórumstb.) nem rakod fel, mert akkor megtalálják az emberek máshol, és lementik onnan, te meg buktad a lóvét, és az oldalak szabályzata sem engedi meg. Szóval vagy csinálsz weboldalt, kirakod a legjobb képeid és várod, hogy megtaláljon valami megrendelő, vagy stockfotózol, de senki se látja, csak kis méretben, baszottnagy getty images vízjellel a weboldalukon... :D :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák