Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • troller

    senior tag

    válasz Woodslave #128036 üzenetére

    Az átlagemberek kb. 80%-ának már az 50 kilo megemelése (bárhogy) is a kibaxott erős kategória...

    Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

  • válasz Woodslave #128036 üzenetére

    Előtte se voltam igazán erős :D

    A betegségre érdemes rákeresni (Chron / Colitis), tud cifrábbakat is ha valaki tököl vele - pl. fél elmenni az orvoshoz mert mi lesz ha... sokan szopnak vele éveket aztán mire orvoshoz kerülnek már kezdésnek kiszednek néhány bélszakaszt mert szarrá megy addigra.

    Az ábra a testsúlyom alakulását mutatja. 2015 nyarán kezdődhetett a dolog, de nem foglalkoztam vele, mert hónapok óta nem gyúrtam igazán és tisztába voltam vele hogy előbb-utóbb fogyás lesz. Ehhez hasonló leállás 2013 őszén is volt ott is ugyanez a séma csak betegség nélkül.

    Igen ám csak végül kiderült hogy 15-ben a fogyás a betegség miatt volt, mert akkor meló miatt úgy zabáltam mint állat: 16órákat nem lehetett a szokványos 3-4étkezésekkel megoldani, simán ment az 5-6 hónapokon keresztül, ezért is volt hízás annak ellenére hogy nem edzettem semmit. Nyárközéptől alábbhagyott a meló, ezzel a kaja is, de edzés továbbra se volt - egyébként ez lehet a besokallás időszaka így augusztustól a fogyókúrások álma valósult meg úgy fogytam. Szeptemberbe ráindítottam az edzésre de nem ment igazán, úgy voltam vele hogy vissza kell szokni. Aztán jöttek a séta közbeni megtorpanások, bélmozgások, és odáig fajult a helyzet hogy a napi kaja kb. 1 normál étkezésnek felelt meg. Reggel tudtam ugyan enni de déltől pár kanál akármiből aztán rosszullét.

    Ez így ment októberben végig, majd novemberbe túlléptem a háziorvoson és egyből gyomortükrözés magándokinál hátha ott a gond. Szerencsére nem, ezért tovább ultrahangra és ott merült fel először a Chron. Aztán székletvérteszt, pozitív eredmény, automatik bejelentkezés gasztróshoz kórházba. Némi nyomkodás majd elbeszélés közben egyből azzal kezd hogy itt valszeg műtét is lesz - mondom facca :D

    De azért előtte vastagbéltükrözés, gyulladáscsökkentő két hétig szed majd műsor, laboreredmény két hét múlva igazolja a Chront - pont karácsonyra :D Gyógyszer beállít és azóta időnként kontroll. A betegségnek még kellett vagy félév hogy végleg eltűnjön, most tünetmentes. Stresszhelyzetben visszajöhet ezért elsődleges fontosságú annak kerülése.

    A megerőltető súlyzós edzés kerülendő a szakirodalom szerint ezért kitaláltam hogy úgy fogok edzeni hogy az ne legyen megerőltető. Ezért vannak ilyen kezdetlegesnek ható súlyok mindenhol, és inkább ismétlésszámban alakítok többet. A kitöltési tényező pedig olyan 60% körüli azaz 1órából 36-40perc az edzés. Pulzust érzem végig, 100-120között van így tökéletesen aerob. Csak az edzésnek köszönhetem hogy hízok ebben az évben, egyébként olyan 70-72kiló körül lennék mint előtte. 2016 közepén egyáltalán nem volt edzés, elején próbálgattam de nem is ment így abba is maradt. Ősztől indult újra akkor már tünetmentesen, most ipari de mértékkel.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Új hozzászólás Aktív témák