Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 2ozzmexy

    aktív tag

    válasz Ádám16 #58600 üzenetére

    Van az a szög, amikor jobbak, például egy ASC vagy egy CC2 jobb lehet egy alsópolcos kínai téliguminál vagy egy európai gyártó hitványabb termékénél, pl GT Radial és társai.

    Előfordulhat, de nem életszerű. Igazán téli körülmények között (hó, jégborda, letaposott sós latyak, stb.) a téliguminak mindig meg kellene vernie a 4S-t, nem ilyen jó a 4S, ennyire gagyi a referencia téligumi. Nézőpont kérdése. ;)
    ("Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok." Sir Winston Leonard Spencer Churchill )

    [ Szerkesztve ]

    "...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

  • MC Pite

    veterán

    válasz Ádám16 #58600 üzenetére

    Letaposott havon, jégen jobb a téligumi.

    Friss havon a fentiek olyan jók kb mint átlag téliugmik.

    DE: mikor a talajmenti fagyok után van 25° (aszfalt 30-35°), ott kenődik a téli. Ha esős idő van, ha hirtelen kell irányt váltani, ha száraz idő van, stb akkor egy (jó/télies) 4S jobban teljesít.
    És a mostani tavaszok? 2-3-4 hónapban full random az időjárás!

    Szerintem 7-8 hónapot így sokkal biztonságosabban le lehet fedni. Ha lesz 3 havas nap, ott egy átlag téli szintjét hozzák. A többi bő 200 napon meg jobb Magyarországon egy 4S.

    Mondom úgy, hogy vagy 10 éve ezt követtem, és járok olyan helyekre, ahol van rendes hó. Idáig mindig GY volt fent, pöpec volt havon, korrekt volt letaposott, jeges részeken is.
    A trigger nálam az volt, mikor majd összetörtem februári huszonx fokban az autót egy vészfékezésnél, mikor a téli kenődött rendesen.

    <ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák