Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    válasz MC Pite #541 üzenetére

    Nálam Telekomnál hivaslistában csak a vowifi hívások mellett jelzi, hogy HD, de biztos, hogy megy a VoLTE is, mert mikor 4G/LTEről indítok hívást, nem dobja el a netet a telefon, marad 4G/LTE-n, így hívás közben is van net. Ha nem menne a VoLTE, akkor hívás közben látnád egyből (értesítési sávon a 4G/LTE ikont kell figyelni), hogy 4G/LTEről lejön a telefon, és ez esetben (amikor nem megy a VoLTE), ha hívás közben megnyitsz egy böngészőt, nem fog bejönni semmilyen oldal (ami nincs a gyorsító tárban), mert nem lesz net.

    Vodafonenál viszont 1-2 hónapja még a VoWifi nekem nem ment, viszont a VoLTE az igen, és ott a hivaslistában a VoLTE hívásoknál jelezte, hogy HD. Úgyhogy a hivaslista kijelzése is a szolgáltatótol (is) függ (Vodafone HD-t jelzett a VoLTE hivasoknál [Vodanal csak VoLTE ment nekem], Telekomnál pedig VoLTE hívást nem jelzi sehogy a híváselőzményekben, csupán egy Wifi ikon jelenik meg a VoWifi hívások mellett [Telekomnál működik nekem a VoLTE és VoWifi is] - úgyhogy a híváselőzményekben való jelzések is szolgáltató függő), ezért én azt mondanám, hogy:

    VoLTE tesztelés: indíts kimenő vagy bejövő hívást mobilnetrol (wifi off, teló 4G/LTE-n van) - figyeld a 4G/VoLTE ikont az értesítési sávon. Ha marad a telefon hívás indításkor/bejövéskor 4G/LTE-n, akkor működik a VoLTE. Azt is megnézheted, hogy hívás közben weboldalak bejönnek-e, mert hívás közben csak akkor lesz neted, ha megy a VoLTE.

    VoWifi: pixel IMS-ben kapcsold be ezeket:

    A "Network name"-et fent látod, ha lehúzod az értesítési sávot. Ha megy a Vowifi, így fog kinézni:


    A másik beállítás az kimenő vagy bejövő hívás közben mutatni fogja a wifi hívás ikonját, ha VoWifin megy a hívás:


    Fent látszik az ikon. A tárcsázó is jelzi magától, hogy VoWifi hívás megy.

    VoWifit még úgy is tudod tesztelni, hogy repülőgépes üzemmód be, wifi be, és ha működik a VoWifi, és rácsatlakozott a telefon (ha bekapcsoltad a kijelzést pixelims-ben ahogy fentebb írtam, akkor az értesítési sávot lehúzva megjelenik a hálózat nevében a Wifi Calling amikor rácsatlakozott a telefon a VoWifire) akkor tudsz kimenő hívást indítani és bejövöt fogadni repülőgépes modbol, pusztán Wifire csatlakozva.

    VoLTE haszna egyébként a fentebb foglaltakon túl a jobb hangminőség és gyorsabb hívás kapcsolás, VoWifi előnye pedig ezeken felül még az, hogy ha nincs térerő, akkor is tudsz kimenő hívást indítani és bejövöt fogadni amíg van Wifi, illetve ha hívás közben elmenne a térerőd de Wifi az van, akkor nem szakad meg a hívás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák