Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Ctrl+Alt~Del #47082 üzenetére

    Amúgy mikor berendeltem az His Excalibur Ati Radeon X800Pro kártyámata neten, akkor kaptam a visszaigazolást, hogy csak akkor rendelik be, ha felhívom őket telefonon is, sokszor vásároltam előtte a helyen, de olcsóbb motyóknál ilyet sose kértek tőlem. Felhívtam őket, megbizonyosodtak, hogy jó oké. Első vevő voltam ezzel a kártyával, elő kellett rendelni.
    Mikor mentem átvenni a kártyát, nyitottam a dobozt, kártya csomagolásán a ragasztó már fel volt vágva, és tisztán fel lehetett mérni, hogy mivel még akkor jött be a kari a piacra, hát a srácok is nekimentek és agyon tesztelték a kicsikét. Mit mondhattam volna? Várok inkább még egy hetet, csak kérek egy bontatlan csomagot. Ki van csukva. Kérdeztem, hogy az első ilyen kártya amit eladnak? Erre bólogattak nagy bőszen, mondom akkor most már tudjátok mit tud 3dmark alatt, összenéztek furán és tudtam, hogy igen tudják.
    Ez egy ilyen buli.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • Nunder

    őstag

    válasz Ctrl+Alt~Del #47082 üzenetére

    Ritkán szólok be ide, de csak hozzátennék valamit ehhez a "csak az újat, és az legyen makulátlan" kérdéshez. Gondolom a gitárgyártó cégek is, mint minden cég ami valamilyen product-ot állít elő, bizonyos rendelkezésre állással/SLA/threshold-ok/négykilenc stb. áll ezekhez a termékekhez. Magyarul a különböző termékkategóriák, különböző tűréshatárral vannak meózva.

    Vállalják, hogy megkapod amit a speclist tartalmaz, megszólalásig hajaz a promo anyagban szereplő képre, de itt-ott keletkeznek hibák, legyen ez az adott munkadarab, gyártósor, technikus számlájára írva. Minél feljebb mész árban, ezek annál kevésbbé férnek bele, ahogy itt többen is emlegették, a CustomShop/Private Stock Fender/Gibson/PRS stb. vonalon nem fordulhat(na) elő, hogy meg van repedve a festék, laza a csavar, nem olyan a flame top mint kellene...

    De mivel (sajnos) a te kiszemelted is kb. a belépő szint teteje a maga 190.000 forintjával, gondolom a gyár sem fordít akkora figyelmet minden aspektusra, és mikor átnézik, akkor azok a hibák még a "belefér" kategóriába esnek, és ezek miatt nem fényezik újra stb. stb.

    Gondolj bele, ha ezek a dolgok nem lennének, és csak pusztán hardver/faanyag/elektronika vonalon olcsósítanának, akkor minek kellenének a fiókvállalatok mint LTD, Squier, Epiphone és társaik? Tökéletesen csiszolt, fényezett, beállított gitárt kapnál, a fent említett eltérésekkel a nagy testvérektől és le lehetne húzniuk az anyacégeknek a rolót. Tetszi vagy nem, de a minőségen és a szakértelmen lehet a legnagyobbat spórolni, ha a spotless kell, akkor át lehet fáradni a másik kategóriába.

    És akkor természetesen nem említettük még az ellátási lánc többi szereplőjét, akik szintén egyenként hozzátesznek valamit a rizikófaktorhoz. Amennyi kézen jön át az a doboz mire a nappaliban ülve kibontod...

    Megértem, hogy frusztrál a dolog, de a 15 milliós Skodában is nyekereg a műszerfal, itt-ott hézagosak az illesztések. Hogy ne nyekeregjen, Audit kell venni. (szar példa, tudom)

    Nomeg mit szóljon akkor az, aki CustomShop-os relicet vesz, amit gyárilag vernek neked oda mindenhez, meg szívnak mellette cigit 50 óráig, hogy úgy nézzen ki mint SRV egyik leharcolt legendája :) 10000USD lesz, maradhat?

    Végezetül álljon itt az egyik kedvenc szabályom, pár ponton szemléltetve az elhangzottakat.

    [ Szerkesztve ]

    “It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

Új hozzászólás Aktív témák