Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    válasz brickm #37062 üzenetére

    Az ék alakú funér ahogy írod a nyak szögét állítja a testhez képest, ami eredményezi a nyak és a test találkozásánál a húrmagasság változását is. Ez a hangszer a fejnél így néz ki. Mint látod egy úgynevezett nulladik bundot alkalmaztak, így a húrnyereg kvázi nem állítható magasságú. Felteszem abban az esetben, ha annyit billented a nyakat... lehet hogy itt már túl nagy homorulatra lenne szükség a fogólapon, hogy ne csörögjön a fejnél ezért szokták emelni. Nem tudom, csak gondolom a látottak alapján. Ha magasabbra kerül a nyak, de a híd a testen viszont ugyanott marad a húrtávolság szintén csökken. Én úgy értelmeztem a látottakat, hogy végső soron emiatt emelik a nyakat, de amit írsz igaz, tehát az emelés is ék alakú, kvázi csiszolt funér, csak teljes alapterületű. Hogy mennyire lesz így oktávhamis az passz. Sosem csináltam még ilyet. Ha oldalt is megkente a nyakat ragasztóval az én drága eladóm, akkor lehet nem is fogok.

    (#37060) Eastman

    Nem romantikázom ebbe az irányba köszönöm csak ajándék volt édesapámtól meg első gitár is és emiatt, kvázi érzelmi alapon szeretném felhozni a „dísznek jó” kategóriából ezt az egyetlen egy darabot. Szerintem ezek a régi kgst passzív hangszedők elég vacak minőségűek, vagy csak a korral elöregedtek. Ez is olyan a gyárival, hogy (bár meglepően jól szól) egy maihoz képest valami horror zajos. Ha sikerül beállítani a nyakat kiteszem belőle az eredeti hangszedőket. Van itthon aktív EMG, de ha nem sikerül akkor kár bele a jó hangszedő sajnos.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák