Új hozzászólás Aktív témák

  • BluEyes

    őstag

    válasz Yagami76 #11121 üzenetére

    Most egy rövid (628mm, Gibson méret) menzúrás, mahagoni testű, ragasztott nyakú, fix hidas gitárod van. A kinézett típus meg hosszú (650mm, Fender szabvány) menzúrás, hárs testű, csavarozott nyakú, gagyi Floydos gitár.
    Nehéz az összehasonlítás, mert nem ugyanabba az irányba mutatnak ezek a dolgok. Szerintem nem előrelépés az LTD, hanem max oldalazás. Azt neked kell eldönteni, hogy a Floydos superstratok felé akarsz-e orientálódni. Ha ez a célod, akkor ezek között kell kicsit jobban körülnézni. Ez a KH (kirkhamett) 202 azért nem a világ teteje, a Floydja is gyenge. Szerintem van jobb vétel is. Például 120k-ért ez a DBZ Barchetta ST-FR elgondolkodtató, full mahagoni, ragasztott nyak, és origi Floyd Rose Pro híd. Persze nagyon meg kell nézni, hogy minden okés-e vele, jól van-e összerakva, de ha hibátlan, akkor nem kérdés, hogy melyik a jobb hangszer, ráadásul 40k-val karcsúbb is az ára. 160k környékén például már nagyon kikímélt Ibanez Prestige modelleket kapsz a használtpiacon, na ammeg megencsak nem ugyanaz, mint ez a kínai LTD.
    Mondjuk most az új árán vizsgáltam az LTD-t, használtan, ha nagyon olcsón adják, nyilván mások az arányok.

    Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Új hozzászólás Aktív témák