Új hozzászólás Aktív témák

  • poczabence

    tag

    Sziasztok!

    Úgy nyár elején vásároltam egy új gépet. (Adatok az adatlapon) Egészen eddig tök jól működött, viszont kb 1,5 hónapja elkezdte azt játszani, hogy a PS/2-es egeret nem lehet megmozdítani egy bizonyos idő után, viszont, ha újraindítottam a gépet, akkor általában megjavult. Nos, most kb 10 perce észrevettem, hogy a szintén PS/2-es billentyűzetnek nem ég a num lock ledje. Gondoltam, akkor visszakapcsolom, de nem történt semmi, megpróbáltam az egeret megmozdítani, semmi. Így újraindítottam a gépet, viszont utána sem lett jó. Hoztam egy USB billentyűzetet és egy egeret, azokat gond nélkül felismerte. Újból újraindítottam és gondoltam nyomok egy BIOS visszaállítást, hátha megjavul a PS/2-es port. Miután megtörtént beállítottam, hogy melyik vinyóról BOOT-oljon és elmentettem a beállításokat. Gép újraindult, majd fekete képernyő kb 5 percig, gondoltam újraindítom, hátha jó lesz. Megint fekete kép kb 5 percig, gondoltam sebaj újraindítás megint... Erre elkezdett a power led villogni és bejött a BIOS CHECK ERROR és elkezdett tölteni egy csík, viszont nem töltődött be, hanem újraindult. Utána ezt eljátszotta kb 4x-5x, aztán végül eljutotta BIOS képernyőig és ott lefagyott. Tehát ismét újraindítás, megint lefagyott a BIOS képernyőnél, így újraindítás megint végül valahogy elindult a gép, de nem ismer fel semmilyen PS/2-es eszközt. A lapon a legfrissebb F6-os BIOS van.

    Tud valaki valami megoldást? :F Esetleg alaplaphiba, így küldhetem vissza gariba? :O

Új hozzászólás Aktív témák