Új hozzászólás Aktív témák

  • sz.j

    nagyúr

    válasz audi100td #33640 üzenetére

    Épp az előbb fejeztem be a "kíséletezgetést" tuning közben.

    Célom az volt, hogy az eddig elért 1,168V@4004MHz eredményemet, bármilyen kis mértékben is, ha tudom javítsam.
    Elöljáróban annyit, hogy a GMCH, FSB, PCI-E feszek segítségével/variálásával síkerült.

    P35-DS4 lapom van, és tuningnál az alábbiak a tapasztalataim.
    Egy és ugyan olyan beállítások esetén ha a GMCH,FSB OverVoltage feszeket
    - ha mind Normal-on hagyom szinte azonnal kidobott a prime
    - ha a GMCH-nak adtam +0,025-0,050V-ot, az FSB Normal-on, akkor már bármilyen beállításnál szépen fút a prime, de nem a maximális eredményt tudom így elérni.
    - viszont ha "kísérleteztem" a GMCH, FSB, sőt a PCI-E feszek adagolásával, akkor az eddigi eredményeimet túlszárnyalva a legjobbakat értem el.
    Nálam a legjobban bevált beállítások: GMCH +0,125V, FSB +0,20V és PCI-E +0,05V körüli feszültségek valamilyen variációja.
    Viszont a GMCH +0,15V, ill. FSB +0,25V körüli feszek már nálam nem jók mert kidob a prime.
    Természetesen elfogadom mások konkrét tapasztalatán alapuló véleményét is, de én ezzel a módszerrel eddig ezt értem el.

    Szvsz ezeknek a feszeknek az igénye/szükségessége laponként változik/változhat, ezért a legoptimálisabb feszeket egyénileg kell kikisérletezni.

    ;)

    [ Szerkesztve ]

    Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Új hozzászólás Aktív témák