Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz Parson #5460 üzenetére

    Szia!
    Azzal egyetértek, hogy a Pro/E fejlesztői nem csináltak nagy csinnadrattát az utóbbi években. De úgy látszik, a PTC a Creo-val nagyot akar dobni. Júniusban kiderül. Állítólag a PTC felhasználók konferenciája után kezdik el szállítani. Érdekes lesz látni, hogy ez mennyire borítja a mostani viszonyokat. A többiek is iparkodnak, ez a felhasználóknak csak jó lehet.

    Érdemes megnézni ezeket a videókat:
    [link]

    Nekem tetszik az a filozófia, hogy a különböző szerepkörökhöz különböző, előzetesen bekonfigurált alkalmazást adjon. Ilyent nem láttam még sehol. Ez a koncepció + az Office 2010 felület lehet, hogy tényleg drasztikusan leegyszerűsíti a használatát.
    A tudásával eddig sem volt probléma, most meg egyszerűbb lesz, mit a SolidX-ek? Én már kíváncsian várom mi lesz ebből. De az is lehet, hogy a PTC marketingje már megint jól dolgozik:)
    Jó sok különálló, de mégis együttműködő "APP" (alkalmazás) lesz a Creo, de a legfontosabb app a Creo Parametric lesz, ami tulajdonképpen a WF 6. Erről meg már egy éve láttam előzetes bemutatót a magyar forgalmazó rendezvényén. Ha ilyen sokáig dolgoztak rajta, valszeg nem nem lesz olyan bugos, mint a Wilfire 1 volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz Imics13 #5699 üzenetére

    Szia!

    Tetszik a hasonlatod a pohárról :)
    Nekem Pro/E-s tapasztalataim vannak, így csak remélni tudom, hogy a pohár minimum félig tele lesz:)

    Az érdekes, hogy a parametrikus vs. direkt kérdést a gyártók hányféleképpen közelítik meg. Kíváncsi vagyok rá, hogy az idő melyiket igazolja majd.

    Ha jól értelmeztem, ez az "APP" koncepció nem csorbítja a Pro/E felhasználók funkcióit. Inkább megpróbál másokat is bevonni a 3D modellek felhasználásába. Úgy tűnik, hogy a direkt modellezés megjelenik a Pro/E-n belül is, viszont önálló, egyszerű alkalmazásként is el lehet majd érni. Ez egy kicsit így másnak tűnik, mint a szinkron technológia, bár annyira nem ismerem a szinkront.

    Annyi értelme lehet a dolognak, hogy az alkalmi felhasználóknak - pl. projektvezető - általában nincs idejük arra, hogy beleássák magukat egy komplex rendszerbe, legyen az egy CATIA, Pro/E vagy éppen a SE. Számukra érdekes lehet egy karcsú, egyszerű CAD, amivel meg tudják nyitni a guruk által készített modelleket és módosítani is tudnak rajta, ha kell.

    Az egyik videón azt mondta az egyik béta tesztelő: "Ezt még az anyám is tudná használni." Jól hangzik, kérdés, meg tudják-e csinálni.

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz 3DFan #5696 üzenetére

    Szia!

    Kösz a képet és a visszajelzést. Tényleg jól mutat a Catia :)

    Itt egy másik link, most már tényleg a Creo videókra (bár itt ritkábban frissülnek a tartalmak):
    [link]

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz Imics13 #5712 üzenetére

    Szia!

    Az MS Fluent UI témához fűznék hozzá pár gondolatot.

    1. A szoftverek egyre komplexebbekké válnak, egyre nehezebb a rengeteg funkciót áttekinthető módon a képernyőre varázsolni.

    2. Feltételezem, hogy a Microsoft nem kevés pénzt áldozott arra, hogy egy átgondolt rendszert alakítson ki. Azért vannak ott okos emberek...

    3. A MS Fluent UI fő célkitűzései:
    - a funkciók feladatkörökbe szervezése, hogy a képernyőn mindig az a funkciókör látszódjon, amin éppen dolgozik valaki
    - A gyakrabban használt parancsok kiemelése, akár vizuálisan is a nagyobb ikonokkal
    - A parancsok mind ikonok, mind szöveges infó segítségével azonosíthatók legyenek
    - Ergonómia: a fentiek miatt lehetőleg csökkenjen az egérút és a kattintások száma.

    Mindezek persze nem jelentenek garanciát arra, hogy a Fluent UI koncepciót alkalmazó minden szoftver jól implementálja.

    Hadd írjak el egy személyes tapasztalatot.
    Amikor a cégnél áttértünk az Office 2007-re, az első napom rengeteg bosszankodással telt el. Nem találtam a jól megszokott funkciókat. Aztán rájöttem, hogy nagyon egyszerűen testre lehet szabni a felületet. Ami nagyon hatékonynak bizonyult, az a Quick Access Toolbar (mindjárt a nagy indító ikon mellett) ahova bármilyen parancsot be lehet tenni. Így is tettem, fél óra alatt belapátoltam azt a kb. 10 parancsot, amit az új logika szerint nehezebben találtam meg az új felületen, és onnantól komfortosan tudtam dolgozni. Sokkal komfortosabban, mint addig. Ez csak akkor derült ki, amikor az otthoni gépemen elindítottam az Office 2003-at. Nagyon fapadosnak tűnt. Akkor volt csak feltűnő, hogy milyen sokat kell a menükben kattintgatni- még a gyakori parancsokért is. Azt ugyanis észre sem veszi az ember, ha valami jól működik.

    Közbevetett kérdés: miért van az, hogy a Solidedge Fluent UI-t használ, az NX meg mást? Most melyik az igazi? A SE mellett az NX is avíttnak tűnik (szigorúan csak a vizuális benyomást tekintve) a hatalmas, nehezen áttekinthető párbeszédablakaival.

    Összegezve: szerintem a Fluent UI-val nincsen semmi baj, korszerű felhasználói felületeket lehet vele készíteni. Mint minden új esetében, itt is egy kis időt vesz igénybe a megszokás, és a testreszabás. Az átszokásban csak az az idegesítő, ha éppen az embernek nincs ideje, mert sietni kéne a munkával.

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz jahatpersze #5798 üzenetére

    A Catia V6-ot még nagyon kevesen használják. Ezzel a Dassault 19-re lapot húzott, mivel itt kőtelező az Enovia PLM használata. Ez sok cégnek nem tetszik, főleg ha már sokat invesztáltak más PLM-be.
    Magyarországon a legtöbb olyan nagy cég, ahol sok tervezés zajlik , sok Cad munkahelyen ProE-t vagy az új nevén Cero Elements/Pro-t használ : Knorr Bremse, Bosch, Luk, Rába. Az Audinál is sok ProE-s mérnök van. Ha jól akarsz elhelyezkedni, én a helyedben a Proe-t nyomnám.

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz Imics13 #5795 üzenetére

    Minden relatív. Könnyen fel lehet duzzasztani a modulok számát, ha kellőképpen elaprózzák a modulokat. Pl. ami a Proe-ban egyetlen tervezői csomag, az az NX-ben 8-10 modul.
    Más: vajon az általad említett 180 modulból mennyi az NX modul név alatt futó, de tulajdonképpen más gyártók által fejesztett termék, mint például a Nastran?
    Mindettől függetlenül persze az NX még egy nagy rendszer.

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz jahatpersze #5798 üzenetére

    A Catia V6-ot még nagyon kevesen használják. Ezzel a Dassault 19-re lapot húzott, mivel kötelezővé tette az Enovia PLM használatát. Ez sok cégnek nem tetszik, főleg ha már sokat invesztáltak más PLM-be. Állítólag többek között ezért bukták a Daimlert is.
    Magyarországon a legtöbb olyan nagy autóipari cég vagy tier1 beszállító, ahol intenzív tervezés zajlik - és jellemzően nem összeszerelés - sok száz munkahelyen használ ProE-t vagy az új nevén Cero Elements/Pro-t, pl. Knorr Bremse, Bosch, Luk, Rába. Az Audinál is sok ProE-s mérnök van. Ha jól akarsz elhelyezkedni, én a helyedben a Proe-t nyomnám. A második helyen elhelyezkedési szempontból a Catia V áll. De a legegyszerűbb, ha körülnézel az állások kínálatában. Ami biztos, ha sok pénzt akarsz keresni, középkategóriások felejtősek.
    Üdv
    Keddkem

    [ Szerkesztve ]

  • Keddkem

    csendes tag

    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy Ati (Amd) FireGl Pro 4800 kártyával van valakinek tapasztalata Proe Wf5 alatt? Sebesség, kompatilitilás? Hogy viszonyul mondjuk a Quadro 2000-hez? Most akarok gépet cserélni, de nagy az árdifferencia a kettő között. Jó lehet a FireGl?
    Üdv
    Keddkem

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz Imics13 #5803 üzenetére

    Szia!

    Részrehajlás? Mindannyian jobban ismerünk bizonyos eszközöket, mint másokat. Ha ezen az alapon elindulva elfogadjuk és tiszteletben tartjuk egymás véleményét, az egy előremutató eszmecsere alapja. Én a magam részéről nyitott vagyok mindenre.

    Csakhogy egyről beszéljünk, pontosítom a mondókám lényegét a modulok számosságával kapcsolatban. Kb. 10 éve volt, amikor a Pro/E-ben csináltak egy jó nagy egyszerűsítést, és az addigi rengeteg kisebb modult összevonták nagyobb modulokba, csomagokba. Az akkor létrehozott új tervezői csomag a Foundation az addigi modul választékból 22-t olvasztott magába.

    Ha jól tudom, ha valaki most vesz egy standard NX tervezői csomagot (NC, szerszám és egyéb kiegészítők nélkül) az most is több almodulból áll össze. Ez nem jó vagy rossz.
    Ezzel együtt is én az NX-et nem ismerem, csak hallottam ezt az infót.

    A két szoftver egymáshoz viszonyított teljesítményét én másként látom, mint Te. Amit leírtál azzal maximálisan nem értek egyet.

    Minden szoftverben vannak hullámhegyek és hullámvölgyek. Én azt látom, hogy a ProE, vagy most már inkább a Creo pályája felfele ível és nagyon intenzíven. Úgy tűnik, hogy a PTC magára talált.

    Üdv
    Keddkem

  • Keddkem

    csendes tag

    Sziasztok!

    A héten kaptam meghívót a Creo 1.0 premierjére a forgalmazótól. Szeptember 7-én lesz.
    Akit érdekel, itt megnézheti a programot.
    [link]

    Lesz egy érdekes Daimler beszállítói előadás is a Hajdu műszaki igazgatójától.
    Jó erős gyártós előadások is lesznek a program szerint.
    Üdv

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz kpityu2 #5980 üzenetére

    Csak a történeti hűség kedvéért a direkt modellezést még a Hewlett Packard egyik divíziója fejlesztette ki a 90-es évek elején, később ez a divízió CoCreate néven kivállt a HP-ből, aztán 2007-ben felvásárolta a PTC. Azóta a PTC a szoftvert jelentősen továbbfejlesztette, és teljesen összeintegrálta a többi új Creo alkalmazással. A szoftver neve Creo Elements/Direct lett, és a 18. verziónál tart. Más szavakkal ez egy érett, és kiforrott technológia.

    [Link a Wikipédia kapcsolódó cikkére.]

    Voltam a FOCUS-on, élőben láttam, és szerintem az integráció nagyon jól sikerült. Ami még nagyon tetszett, volt egy brutális, 30 ezer alkatrészes gép, amit 40 másodperc alatt betöltött a szoftver egy sima laptopon.

    Szóval a közkeletű vélekedéssel ellentétben nem a PTC követi a többieket, hanem az összes olyan szoftver, ami ma direkt, explicit vagy szinkron néven fut, a PTC által tulajdonolt Creo Elements/Direct által kifejlesztett technológiát implementálja, 10-15 éves késéssel. Az, hogy Magyarországon ez nem ismert tény, az annak tudható be, hogy 2010-ig nem árulták kis hazánkban. Egyébként, ahogy utánaolvastam elég érdekes mintát mutat az elterjedtsége. Németországban, Olaszországban, Ausztriában, a skandináv és Benelux országokban valamint Japánban rengetegen használják főleg egyedi géptervezésre és az elektronikai iparban. Máshol kevésbé terjedt el. A referenciáikat nézve az USA-ban alig van jelen. Magyarországon is egyre több ismerőstől hallom, hogy elkezdték használni, vagy gondolkodnak a bevezetésén.

    Van egy ingyenes változata is
    [link]
    , amit a forgalmazónál lehet igényelni.

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz kpityu2 #5998 üzenetére

    Én sem borulok le a PTC nagysága előtt, de ettől az még tény marad, hogy maga a direkt technológia innen származik, és jóval több kutatás, fejlesztés van mögötte, mint bármi más mögött ebben a modellezési módszerben (hívjuk akár direktnek, explicitnek vagy szinkronnak).

    Szerinted melyik szoftver a kiforrottabb? Az amit több, mint 15 éve tesztelnek és használnak felhasználók százezrei, vagy az amit, csak pár éve kezdtek el egyáltalán fejleszteni?

    Még egy kiegészítés:
    a szinkron technológia nem színtiszta direkt modellezés, hanem direkt modellezés a parametrikus technológiára ültetve. Ez a Pro/E, vagy most már a Creo Parametric Flexible Modeling-jére hasonlít leginkább.

    Mindkét fenti implementáció parametrikus alapgondolkodású környezetben teszi lehetővé a direkt módosításokat. A megvalósítás azonban különböző. A SE szétbontja a modellfát (ha jól tudom, javítsatok ki ha nem így van) két blokkra: parametrikus és szinkron alaksajátosságokra. Nekem ez egy kicsit kutyulásnak tűnik.
    A Creo Parametric-ben viszont egyetlen modellfa van, a direkt művelet beépül a parametrikusok közé, de azért jól megkülönböztethető. Érdekesség viszont, hogy a direkt műveletek paraméteresen is módosíthatók utólag, mert a szoftver megőrzi a direkt műveleteknél a transzformációk méreteit (pl. ha egy furatot odébb vittél 10 mm-rel egy import modellen, ő ezt megjegyzi. Ha később újra módosítani akarod a furat helyzetét ezt megteheted az iménti méret átírásával, vagy újabb transzformációval is). Így megmarad a modell teljes logikája.

    A Creo Elements/Direct ezzel szemben teljesen más alaptechnológiára épül, színtiszta, alapjaiban direkt modellező rendszer. A szoftver kizárólag a geometriát tárolja, semmi történetet, semmi feature-t. Emiatt tömörebbek a modellek bármi máshoz viszonyítva, és ezért mindegy neki, hogy a saját natív modelljén vagy importált modellen dolgozik-e. Itt alapértelmezésben nincsenek függőségek, referenciák a modellek között, viszont utólag bármikor komplex logikát építhetsz bele, parametrizálhatod a modellt ha akarod. Ahogy az előadó mondta a FOCUS-on, nem a modellek az okosak, hanem a szoftver. A szoftver menet közben felismeri a sajátosságokat, és a módosítás idejére felkínálja a méreteket, utána megint "buta" geometriává válik a modell. Ezért tud hatalmas összeállításokat gyorsan kezelni közönséges gépeken is.

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz 3DFan #5999 üzenetére

    A Creo oktatási verziója több, mint egy éve letölthető, teljesen ingyen, csak regisztrálni kell. De azzal jogszerűen nem lehet ipari tevékenységet végezni, mint ahogy a SE oktatási verziójával sem. Magyarul mindkét esetben illegális használatnak minősül, ha ipari célra használja valaki. Ezért nekem egyik sem játszik.

    A Creo Elements/Direct Modeling Express 4.0 viszont teljesen ingyenesen ipari célra, oktatásra és otthon a kutyaól tervezésére is jogszerűen használható, akármennyi gépen. Ezt teljesen nyugodtan használhatod, még valamilyen alapszintű supportot is adnak hozzá, meg elmehetsz a forgalmazóhoz egy egy napos oktatásra ingyen, persze csak ha ipari cégnél dolgozol, vagy tanár vagy, mert előbb utóbb pénzt szeretnének látni belőled ;) .

    Állítólag a SE jelenti az illegális használatot a gyártónak. Én inkább a tiszta megoldások híve vagyok, a magam részéről maradok a Creo Elements/Direct free változatánál. Sok mindent meg tudok vele csinálni. Egy kis ügyeskedéssel a korlátozásokkal is együtt lehet élni. Ez másoknak is sikerült: [link]
    És emellett persze vágyakozom a nagytesóra.

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz 3DFan #6003 üzenetére

    Szerinted ezt írtam? Mert szerintem nem :) Miből jutottál erre a következtetésre? Csak a BSA a megmondhatója, miből mennyi fut illegálisan. Ez legyen az ő dolguk. Állítólag azért szép lassan fehéredik az ország, és nemcsak a CAD területén. Kicsit közelítünk Nyugathoz. Aki komolyan dolgozik, előbb-utóbb úgyis szembesül azzal, hogy nem lehet fekete szoftverrel.

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz kpityu2 #6002 üzenetére

    Nem akarok én csúsztatni, lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Azzal, hogy a PTC megvette a technológiát kifejlesztő céget, egyszerűen csak megspórolta a rengeteg fejlesztést, és repülőrajttal tudott indulni ebben a technológiában. Nem tudom, hogy ez mekkora előnyt jelent másokkal szemben, de az biztos, hogy előnyt jelent. A többi cég sem ússza meg, hogy beletegye azt a rengeteg energiát, ami egy ilyen technológia fejlesztéséhez kell. A szoftver forráskódját nem adta közre a PTC, így nem értem, hogy a többiek hogyan tudnának közvetlenül profitálni abból amit ők kifejlesztettek.

    Azzal persze egyetértek, hogy indirekt módon segít mindenkinek, mivel minden gyártó figyeli a többieket, és a jó ötleteket mindenki igyekszik megvalósítani a saját rendszerében, de ez időbe telik. Másrészt az egészséges verseny meg jó a felhasználóknak.

    Mondok egy példát. A Solidworks volt az első aki tudomásom szerint a modellfát kitalálta. Jó ideig csak neki volt ilyen, aztán, mivel ezt mindenki jónak ítélte, mindenhol megjelent.

    A SE-t én csak felszínesen ismerem, így számomra érdekes, amit írtál róla. Ez megvilágítja a különbséget a Creo Elements/Direct és a SE között.

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz kpityu2 #6009 üzenetére

    "Arra meg kinek van energiája, hogy töviről-hegyire átrágja mindet." Maximálisan egyetértek. Esélye nincs az embernek arra, hogy több szoftvert mélységeiben megismerjen. Olyan ütemben zajlik a fejlesztés, hogy mire végigrágod magad egyen, addigra jön az új verzió.

    Érdekes, amit mondasz a Parasoliddal kapcsolatban. Úgy hallottam, hogy többek között emiatt fog a Solidworks átállni a CATIA butított kernelére. Olyan, ez, mintha szívátültetést végeznének egy emberen, és utána mindjárt küldenék sprintelni. Egyébként meg valószínűleg nincs más választásuk, mert ha a Parasolidból mindig a levetettet kapják, akkor az determinálja a lemaradást. Kíváncsi vagyok, hogyan fog ez lezajlani. Ilyen komoly kernel váltást valószínűleg még nem látott a CAD világ. Vajon mi lesz a kompatibilitással, és a tonnányi kiegészítő alkalmazással? Ha áttérnek, akkor meg a CATIA mögött fognak lemaradni kernel szinten, ha nem akarja a Dassault, hogy a SW felzabálja az arany tojást tojó tyúk, a CATIA piacát. Bár a SW csapat elég innovatív, azért ez kemény dió lesz. Izgalmas idők elé nézünk...

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz kpityu2 #6009 üzenetére

    Nem hallottam róla, hogy a CoCreate bárkinek licenszelte volna azt a technológiát, amiből élt... Te tudsz ilyenről? Érdekes lenne kibogozni a szálakat...

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz kpityu2 #6009 üzenetére

    Az alábbi videón nagyjából képet lehet kapni arról, hogy hogyan is működik a modelleken az alaksajátosság felismerés menet közben a Creo Elements/Direct-ben (miért van ennek ilyen hosszú neve, ínhűvelygyulladást kapok már az írástól :W ):

    [link]

    Egy másik érdekesség. Hogyan lehet egy internetről letöltött "döglött" modellkupacból egy kapcsolóval intelligens mechanizmus gyártani. Nekem leesett az állam, amikor először láttam:

    [link]

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz kissandras20 #6021 üzenetére

    Érdekes dolog ez. Az illegális használat tulajdonképpen lopás, ezt lássuk be, ezért jogos a gyártók önvédelme. De a stílus bizony nem mindegy.

    Meghökkentő, amit mondasz. Ha valaki pl. otthon fusizgat SE-dzsel, elképzelhető, hogy egyszer csak ő, vagy a cége kap egy szép nagy számlát?

    Jó pár éve volt egy bilincses BSA reklám, ami a megfélemlítésen és az elrettentő példa statuáláson alapult. Ez rövid távon hatásos volt, összességében azonban nagyon komoly ellenérzéseket szült a BSA-val szemben. Azóta BSA is a felvilágosításra, az együtt gondolkodásra helyezi a hangsúlyt, segíteni akar a probléma megoldásában a felhasználóknak, mert rájöttek, hogy az hatékonyabb. Ebből tanult a gyártók többsége is, és valószínű, hogy azok a gyártók, akik a meggyőzésre építik a fehérítési stratégiájukat, összességében rokonszenvesebbek a júzereknek, és már középtávon is több bevételt generálnak a gyártónak, mint akik a bilincset, vagy a kasszagépet csörgetik.

    Nehezen tudom elképzelni, hogy akit egyszer erőszakkal bezsákoltak, az életben bármikor szóba áll az adott gyártóval. Ráadásul még jól meg is panaszkodja az ismerőseinek és gyorsan elmegy a híre, hogy kerülni kell őket. Szerintem ez öngól.

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz kpityu2 #6032 üzenetére

    Az automatikus Windows frissítés bizony okozhat izgalmakat... Ezt mi is megtapasztaltuk.

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz kpityu2 #6032 üzenetére

    "Egy kisvállalkozó gyakran nem engedheti meg magának induláshoz a drága szoftvert, viszont a munkához kell. Amennyire én látom, később amikor már fut a szekér megveszik a progit amit addig feketén használtak, már csak a nyugalom miatt is."

    De minek aggódni, ha van jogtiszta alternatívád is?

    Nekem pont ezért teszik a Creo E/Direct free és jogtiszta Express verziója. Induláshoz pont elég, ha meg sikerült egy kis pénzmagot kitermelni, akkor sem drága az upgrade a fizetősre. És addig sem kell kellett sunnyogni, a hálózatról lehuzigálni a gépet, meg aggódni, hogy mi lesz, ha egy rajzot átadok valakinek.

    Ráadásul egyetértek Atlantis-sal, és szerintem is könnyen lehet, hogy beelőzték a mezőnyt a direkt modellezéssel. Az én meglátásom szerint előbbre járnak, mint a szinkron (ez persze szubjektív vélemény).

    Saját tapasztalatok: nekem könnyen ment az átállás a Creo E/Directre. Az első napon nagyon furcsa volt a logikája az általam ismert Pro/E után, mert teljesen máshogy működik, de a 2. napon már egész jól elboldogultam. Azzal rontottam el az első napon, hogy nem a tutorial , hanem a saját fejem után mentem, az meg a parametrikus módszerre volt ráállva.
    Aztán vettem egy nagy levegőt, és szégyenszemre végigkattintgattam a tutorialokat. Nincs sok, de a kezdéshez elég volt. Nincs időkorlátja sem. Ha valakinek egy év múlva van pénze, akkor egy év múlva veszi meg a fizetőset. Ha meg mégis úgy dönt, hogy inkább más szoftver tetszik, és azt veszi meg, akkor sincs semmi. Senki nem fogja az addig különböző helyeken elpottyantott modellekért meghurcolni.

    Szerintem ez így összességében rendben van. Ez a megközelítés nekem 100x jobban bejön, mint a SE kémkedése. Lehet, hogy a PTC tanult a BSA sztoriból?

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz Imics13 #6036 üzenetére

    Tök jó. Meg kellett mondanod előre, hogy mennyi időre kéred a kódot a próbaverzióhoz?

    A kémkedés témával kapcsolatban: szerintem más, ha a gyártó felhívja a figyelmet arra, hogy aktív kapcsolat kell és más ha ezt a háttérben, a tudtod nélkül teszi. Ha a telepítéskor ez nem elfogadható, nem telepíted a szoftvert.

    Ráadásul ezzel a módszerrel, ha frissül a szoftver, az új verzióhoz is hozzáférsz.

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz so86 #6041 üzenetére

    Szia!

    A Creo környékén vannak új érdekes forma- és koncepció tervező eszközök. Ezeket nézted már?
    A 2D-s koncepciós applikáció ingyen letölthető. Videó:
    [link]

    A 3D-s felületgyurma meg benne van a tervező csomagjaikban, úgy hogy a felületet azonnal körbe tudod építeni, fel tudod használni gépészeti környezetben: Megmunkálható, jó minőségű felületet készít. Videó:
    [link]

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz Imics13 #6040 üzenetére

    Ezek a marketingesek mondanak jó nagy lózungokat.

    "Persze a PTC-nek van a legjobb propagandája... "Megváltozik a gépészeti CAD világa" stb... ".

    Azért az se volt gyenge, amikor a szinkronról azt hirdette a Siemens, hogy 100x gyorsabban lehet vele dolgozni.

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz Imics13 #6040 üzenetére

    "Van, aki bevásárlással és van, aki fejlesztéssel próbálta megvetni a lábát. A siemens fejlesztett, míg a PTC bevásárolt és megpróbálja beintegrálni a termékéibe."

    Bocs, hogy megkérdezem, de Te melyik meccset nézed?

    A Wikipédia a mi barátunk. javaslom, hogy egy kicsit olvass utána.
    [link]

    A Siemens-nek 2007 előtt egy huncut CAD szoftvere sem volt. Aztán megvásárolta (bevásárolta a Te szavaddal) az UGS-t, aki előtte felvásárolta az SDRC-t. Az UGS meg valamikor a régmúltban megvásárolta az Intergraphot, aminek a SE köszönhető.

    Ezzel együtt azt gondolom,, hogy a felvásárlások az ipar természetes jelenségei, ettől se nem jobb, vagy rosszabb egy cég, vagy szoftver. Az a lényeg, hogy jól csinálják, és jó eredmény süljön ki az egészből a végén.

    Egyébként nemcsak a Siemens (vagy a UGS), vagy a PTC vásárolgat, a Dassault megvette a Solidworks-ot, az Autodesk az Algort, az Oracle a SUN-t és így tovább

    Te megvetted a SE-t, és én is felvásároltam reggel két kiflit ;)

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz Imics13 #6040 üzenetére

    Még egy-két gondolat a részemről a Creo kontra SE témában.
    Az látszik, hogy mindenki kedveli azt a szoftvert, ami mellett döntött.Furcsa lenne, ha ez nem így lenne, hiszen azért választotta éppen azt.

    Én sokat tanultam az alábbiakból, ezúton köszönöm minden aktív fórumozónak.

    Minta ahogy régebben említettem, a SE részleteit nem ismerem.

    Viszont a FOCUS-on elhangzottak alapján a Creo-s résszel kapcsolatban pontosítanék, hátha valakinek hasznos lesz ez az infó. Lehet, hogy én is félreértettem ott valamit, de talán nem.

    A Creo 3-féle tervező applikációt nyújt a "híres" AnyRole modeling keretében.

    1. Alapvetően parametrikus, de a tetején ott a direkt eszköztár.
    Jellemzően termékcsaládokra, formatervezésre, szerszámtervezésre stb.
    Itt a direkt főleg arra szolgál, hogy az import modelleket szerkeszd, vagy olyan változásokat készíts, amiket parametrikusan körülményesebb lenne.

    2. Alapvetően direkt, de a tetején ott a teljes parametrikus eszköztár.
    Főleg a nagy gépekre és a célgépekre kihegyezve.
    Bármit, bármikor parametrizálhatsz, amikor csak akarod. Olyan tervezési szabályokat rendelhetsz hozzá bármihez, amilyent csak akarsz.

    3. Direkt app, ami nem a közvetlen termékfejlesztésre készült, hanem azt azt körülvevő tevékenységekre pl. készüléktervezésre, vagy éppen végeselemes modellezésnél a geometria egyszerűsítésére vagy az alkalmi felhasználóknak, akiknek egy nagyobb rendszer sok lenne.

    Mindháromnak alkalmazásnak egységes a felülete, mindegyik képes adatot cserélni a másikkal, és az állításoddal ellentétben nem kell oda-vissza pattogni a rendszerek között, mert önmagukban képesek a szükséges feladatokat elvégezni.

    Az, hogy kinek melyik a jobb, azt a feladat jellege dönti el.

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz Imics13 #6058 üzenetére

    Szia, megpróbálom.

    Nem tudom, hogy hanggal nézted-e meg a videót, de ha véletlenül nem, érdemes hanggal megnézni, mint mond a fickó, mert pont ezt taglalja, a mondókájának a lényege:

    Nem arról van szó, hogy két szoftverben kell dolgozni, hogy termék legyen belőle, hanem arról hogy a profi 3D-s modellezőkön kívül most azok is képesekké válnak modellezni, akiknek eddig a 3d sok volt. Nekik egy végletekig leegyszerűsített környezetet akarnak adni.

    Ha megnézed a videót, ez egy két szereplős folyamatot szimulál, egy parametrikus modellt ad át a kigyúrt tervező egy másik kollégának, aki egy egyszerű direkt alkalmazással nyitja meg, és abban tovább szerkeszti egyszerű eszközökkel úgy, hogy közben nem vágja agyon a parametrikus fícsöröket. És amikor az 1. ember a 2. ember által visszaadott modellt megnyitja újra a parametrikusban, ott megjelennek a fícsörök.

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz Imics13 #6086 üzenetére

    Ha csak ezt a videót nézed, akkor ez valóban egy két szereplős játékként van feldolgozva, és a látottak alapján még igazad is lehetne. De csak annyiban van, hogy az Autodesk-nek is van hasonló megoldása (legalábbis a videók alapján).

    Annyiban viszont hiányosak az információid, hogy nem ez "A" kizárólagos üzemmód, hanem az egyik lehetséges üzemmód. A videó a többféle alkalmazási lehetőség közül csak kiragad egyet.

    Mindez, amit a videón látsz egy szoftveren belül is megy, csak gondolom a videó készítői úgy voltak vele, hogy ennek a szerepalapú játéknak nagyobb az újdonság érteke, mint annak, hogy egy szoftveren belül parametrikus és direkt műveleteket végez valaki.

    Mindezt azért merem ilyen határozottan állítani, mert a FOCUS-on a saját szememmel láttam, hogy hogyan működik ez egy szoftveren belül is.

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz Keddkem #6091 üzenetére

    Az előző válaszból lemaradt. Kerestem Neked egy videót, ahol bemutatják a parametrikus környezetben a direkt szerkesztést:

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Keddkem

    csendes tag

    válasz vasii #7339 üzenetére

    A forgalmazótól letöltheted a legújabb Creo 2.0 teszt verziót, van hozzá egy több, mint 100 oldalas, elég részletes magyar leírás is, ami kezdéshez elég. Utána, ha van kedved, belemászhatsz a mélyebb dolgokba is, a szoftverhez adott több, mint 200 videóban már komoly csemegék is találhatók.
    [link]

    Ha hosszabb időre van szükséged a szoftverre - és diák vagy -, akkor meg az ingyenes Creo 2.0 diák verzió lehet érdekes számodra, ez ugyanis nem jár le egy hónap után:
    [link]

  • Keddkem

    csendes tag

    Március 20-án lesz a FOCUS CAD/CAM/PLM Nap. Most 20 éves az S&T, nagy banzájnak ígérkezik!

    Lesz vagy negyven előadás, a többségük Creo, Windchill és NC-s felhasználói módszerekről szól, de lesznek újdonságok is:[link],

    Itt a FOCUS honlapja: [link]

    Elmegy valaki?

    [ Szerkesztve ]

  • Keddkem

    csendes tag

    Hátha valaki érdekel:
    S&T Focus CAD/CAM/CAE/PLM Nap szept. 26. A program itt található:
    http://www.snt.hu/focus

    A Creo 3.0 lesz a fő attrakció a Unite technológiával, meg még lesz egy csomó más érdekesség is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák