Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parson

    addikt

    válasz szatyi #755 üzenetére

    nos én azt mondom, mindenre van megoldás...
    de amit mondasz, az nem olyan egyszerű. ahogy belenézegettem, a mapkey ad egyfajta megoldást rá, de ahhoz, hogy az jól müködjön, bele kell mászni a mapkey 'programjába', és ott kellene átirni bizonyos sorokat / definiálni, mit honnan és hova másoljon (paraméterértékeket), és ráadásként mindezt úgy, hogy utólagosan ne / minimális mértékben kelljen belepiszkálni, vagyis totálisan / majdnem teljesen általános megoldást hozzunk ki belőle, megoldva ezzel azt hogy ne csak egy adott összeállitásnál müködjön... nos ezen elkezdtem gondolkozni, de nem értek ilyen szinten hozzá, bár nem nehéz összerakni, csak a 'jelszavakat' kell tudni hozzá.

    viszont amig nem készül el ez igy, addig azt tudom ajánlani, hogy a modellfában jelöld ki az összes alkatrészt amiben szerepel ugyanazon paraméter és változik az értéke, és utána jobb klikk és edit parameters... és mivel mindegyikben szerepel ugyanaz, ezért mindegyiket szerkesztheted egyszerre, egy füst alatt...

    ha netán más ötlet is van erre, ne hallgassa el senki, mert érdekes problémáról van szó...

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

  • Atlantis

    veterán

    válasz szatyi #755 üzenetére

    Szerintem csak kézzel megy.
    Azért nem tartom megvalósíthatónak az automatizálást, mert nem tudod előre kitalálni, milyen ID-t ad az alkatrészeknek, részösszeállításoknak amikor beépíted őket.

    Azért ha valaki tud rá megoldást, az ne tartsa vissza.

    >>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Új hozzászólás Aktív témák