Aktív témák

  • Tax

    csendes tag

    Sziasztok

    A helyzet az, hogy kezdő vagyok videokártya húzásban, és szeretném a segítségeteket kérni!
    Vettem nem olyan rég egy Inno3D Geforce 6800 AGP (128Meg) -at melyen alapból Cooler Master hűtő van, és finoman szólva nem vagyok megelégedve vele.
    Csak azt nem tom hogy kártya szar vagy én csinálok valamit szarul .
    Lényeg, hogy Rivatunerrel beállitottam 16/6-ra és 16 pipeal szemetel kártya, nem olyan látványosan, de látható módon, viszont 12/6 on müxik rendesen.
    Első kérdésem, hogy ez orvosolható valamilyen módon vagy sem?
    A nagyobbik probléma az lenne, hogy egyszerűen nem tudom húzni mag órajelet és ramokét sem, és nemtom miért! Próbáltam Rivatunerrel
    (ami ezt írja: The driver failed to pass internal test with the clock freqencies you are about to set. Please decrease clock setting and try again!)
    Pedig nem tudom, hogy sok-e (szerintem nem). Kb mindkettőn 25-30 MHz-et húztam. Aztán mégpróbáltam coolbits1 el (bár ezt a registrys megoldást nem vágom),
    Powerstrippel is. Ezzekkel sikerült, viszont a képernyő elkezdett villogni meg szemcsézni aztán leállt a VGA, majd reset.
    Hőmérsékelteket nem tudtam nézni, mert nem tom hol kell :S
    Amugy teszteltem a karit 3dmark2005 Free Version v120 al 12/6 on és 3688-at csinált freki húzás nélkül, szeritetek ez jó vagy rossz?
    config:
    Gygabyte GA-7N400-L (nForce2), Barton 2500+ @ 3200+, 1G 400Mhz Hynix (256+256+512 in dual), Gf6800 128meg, Sound Balster SB Live 24bit
    driver:
    vga: ForceWare 82.12
    alaplapi: Nforce2 5.10
    Ebben szeretném kérni a segítségeteket, hogy mit is hogyan kéne csinálnom, hogy tudjak egy normálisabb húzást csinálni az órajeleken, ha egyáltalán nem kártyával van gond ilyen téren!

Aktív témák