Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fordjee

    aktív tag

    válasz bakelitlemez #91385 üzenetére

    3050 gyengébb mint a 1660ti? Nem igazán vagyok képben ezzel kapcsolatban, nézegetem az új laptopokat, de egyelőre csak a súly/méret/felszereltséget szemlélem, valami könnyű 14-est tervezgetek. Meg azért a 1660ti-s gépek már szerintem 2-3 évesek legalább, azokban azért már benne van, hogy bármikor beszarhatnak, ki tudja mit kaptak előtte. De ha találsz valami nagyon szépet, garanciával, miért is ne cserélnéd le, ha még jobb is :)

    fordjee

  • laposonly11

    senior tag

    válasz bakelitlemez #91385 üzenetére

    Jó az az 1660Ti még mindig, ugye az a probléma hogy a grafika elérte azt a határt, hogy már már filmszerű, sőt, és mivel egyetlen grafikai elem van amihez erősebb hardver kellene, az a ray tracing, amit ugye reklámokkal kéne a userek többségére rátukmálni. De mivel az Nvidián kívül nem igazán foglalkozik senki a témával komolyan, ill. az átlag user nem is látja, vagy letolja a különbséget a Ray Tracing On/Off között, sokkal inkább a játékélmény érdekli őt, így nem is csoda hogy stagnálás van a piacon. A Steam statisztika szerint is a PC játékosok többsége, még mindig GTX 1060 ast használ, szóval kíváncsian várom milyen trükkökkel akarják rávenni a többséget az újabb hardverek megvásárlására, de itt van néhány trükk:
    Az Nvidia a DLLS3 at kizárólag az RTX 4xxx számára teszi elérhetővé, pedig az 3xxx sorozat is gond nélkül futtatná ezt a kódot, így megint a vedd meg a legújabbat ha több fps-t akarsz látni módszerrel szemétkednek. De az AMD sem jobb, pl.: az RX 6700s leváltására készült RX 7600s kártya egy az egyben ugyanaz a cucc, csak újracsomagolva, ugyan kapott kicsit gyorsabb Vramot 16000Mhz vs 14000 Mhz, 224 GB/s - 256 GB/s, de a játéktesztekben ez kb. 0 fps gyorsulást hozott: [link] Az újra csomagolt AMD procikról nem is beszélve, igen csak inteltől eltanult átverés, előző generációs 6xxx procikat, 7xxx néven újra eladni.
    Szóval nagyon úgy néz ki hogy a 2023 év most az, amikor nem szabad újabb hardvert venni, mert rendkívül rossz ár/teljesítményt akar a vásárlókra sózni, az összes gyártó!

    Ordo est anima rerum.

Új hozzászólás Aktív témák