Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Muerte

    Topikgazda

    válasz echterion #26185 üzenetére

    Ha csökkentek a hőfokok akkor pedig valami történt valóban :) Tudsz csinálni egy ON/OFF tesztet ahol GPUz-ben látjuk a max fesz különbséget valami bench progival?
    Azért érdekes,mert egy Maxwell/Pascal UV,sokkal bonyolultabb téma annál,mint hogy állítunk valamit az AB-ben [link]
    Lényegében az történik nálad hogy hamarabb emeli fel a max órajelre a kártyát,mint gyárilag tenné,és ha kisebb feszültségen is tudja stabilan tartani,akkor gól :K
    Lényegében ez nem undervolt,de az eredmény ugyanaz,kevesebb hő.

    [ Szerkesztve ]

  • matyee

    őstag

    válasz echterion #26185 üzenetére

    Szia,
    MSI afterburner volta-e curve-vel effektíve cappelni lehet a feszt, mert fülülíjra gyárit. Bár nem ismerem bga-s gépek feszeit, mxm-nél rendszerint 1,05V a standard, amit a többbség 0,9V-0,95V cappel. A felső sávnál érdemben nem szokott teljesítménycsökkenés előállni, 0,9V-nál 5% körül előfordulhat. Ezzel párhuzamosan a gpu TDP-jét is visszaveszi, tehát egy 1080@1,05V mellett megy 190W-200W körül, 0,9V esetén viszont 150W lesz a teljesítmény teteje. Saját tapasztalatok alapján sok laptop 150W-nál többet nem tud érdemben hűteni, sőt régi mxm-ek 150W-ra lettek tervezve. Érdemes superpostion v. vmi benchmark mellett próbálgani mi lehet az ideális voltage / hőfok teljesítmény kombó, sokat lehet vele nyerni hőfok terén minimális teljesítmény csökkenéssel. ÉRdemes nem ugrásszerűen beállítani a cap-et, hanem enyhe felfutással, nekem ott jobb eredmények jöttek, de biztos ez is laptop függő. A lockolt gpu-k esetén ez az egyetlen módszer a visszafelé csökkentésre, felfelé meg unlock vbios, de ugye az már más tészta.

    Ez volt gépem beállítása 1080 mellett a voltage curve-re, sajnos pont nem látszik a fesz (rosszul fényképeztem), 0,912V-nál fogtam meg, ez 160-165W-nál megfogta a 200W-os biossal ellátott kártyát, és kb -8 fokot eredményezett tesztek alatt. Superpositionnál -300 pont volt a differencia. Példaként még, 200W mellett 15-15,5k volt a max superposition (throttle miatt), 0,9V mellett kb 150W 15,8k, 0,912V mellett 160W-165W 16k felett kicsivel. Remélem tudtam kicsit segíteni. üdv
    ps: még annyi, hogy ezzel a curve-vel a következő végeredményre jutottam: 1080GTX 1885mhz@0,912V, superposition 16100 pont 82-84C körülményektől függen. Fisrestrike 23.000 grafikus pont volt emlékeim szerint.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák