Új hozzászólás Aktív témák

  • S:type

    lelkes újonc

    Sziasztok!

    Egy másik topikban is megkérdeztem de kíváncsi lennék a itteniek véleményére is.
    Többször láttam, hogy valaki programozásra keres notebookot. És ezzel kapcsolatban felmerült bennem néhány kérdés, ami talán nekik is segíthetne.
    Ha minden jól megy szeptemberben kezdem a programtervező informatikus BSc képzést és szeretnék venni egy notebookot mert a mostani az már gyengusz, régi és rettentő hangos.
    Konkrét modellek helyett viszont azt kérdezném, hogy mire van ez esetben szükség.
    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    ASAP
    2. A gépre szánt összeg forintban?
    500-800
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    programozás , tanulás, általános hallgatói feladatok ellátása
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15-16"
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Egyelőre nem tudom megítélni
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Linux preferencia Windows VM-el vagy fordítva
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége
    Tárhely típusa: SSD, RAM: DDR5 16Gb minimum
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb
    Webkamera, mikrofon
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával
    Új.

    Mivel most fogok kezdeni és egyáltalán nem játszom semmivel, nem is igazán érdekel ezért szerintem a GPU minimum másodlagos de inkább felesleges. Javítsatok ki ha tévedek.
    CPU: mennyire fontos a cache méret? Nyílvnán minél több annál jobb de megéri a felárat?
    RAM: szerintem a VM-ek miatt alapból fontos a minimum 16Gb és DDR5 amennyiben lehetséges. TUdom, hogy bővíthető de kb 4-5 évre venném a gépet.
    Háttértár: SSD, szerintem ezen nincs is mit beszélni :D
    Akksi: nem tudom egyelőre megítélni, hogy mennyire fogom hordozni biztos kell majd használni az áramforrástól távolabb is.

    Nagyon sokan gamer gépeket vesznek ilyen célokra is de érdemes-e.
    Az üzleti szériában azért ilyen áron lehet kapni már nem műanyag gépet is, ami persze nem biztos, hogy jobb vagy tartósabb de azért kétségtelen megvannak az előnyei.
    Legrosszabb esetben veszek egy M1-es Mac-et :D

    Köszi a segítséget azok nevében is, akik hasonló célokra keresnek vasat.

Új hozzászólás Aktív témák