Új hozzászólás Aktív témák

  • KillHates

    nagyúr

    A mai nap margójára:

    Ma megérkezett Miki (RM007) kártyája. Az nem volt számomra meglepetés, hogy a pad-ok fel voltak szakadva, de a dual-os FET látványától nem voltam túl boldog:

    Igen, azok a kicsi lábak, kb 0.3 mm-esek és a fingtól is eltörnek.

    A panelen szerencsére két pad megmaradt:

    Ezek közül csak az egyiknek van funkciója, a másik csupán rögzíti a komponenst. Megfelelő nagyítással már jól kivehető volt, hogy mi hová ment. Jól látszik, hogy a dual-os FET-et, valójában single kötötték be; közösítve a két drain lábat, hogy így nagyobb árammal lehessen terhelni. Fel is került az alkatrész, a hiányzó huzalozást 0.1 mm-es réz kábellel pótoltam:

    Kapott szép fotószenzitív lakkot és ment is a "napozóba", hogy rá kössön:

    Volt még egy FET amit valami miatt összeforrasztgattak, azt is kijavítottam:

    Holnap fel is adom MPL-el, hogy a Jézuska a fa alá tudja tojni Mikinek az RTX-et!
    Most már Mikin a fórum szeme; remélem minden rendben lesz. Amennyire tudtam át mértem a kártyát, más anomáliát nem találtam! Nem igazán értem miért ültek ezen a munkán heteket a másik szervizben...

    Utóirat: Miki! Ha nem használsz a hűtés lefogatásánál papír vagy műanyag alátétet akkor nagyon hamar zárlatos lesz a kártyád!! Katasztrofális állapotban vannak a csavarok lyukai!!

    [ Szerkesztve ]

    Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Új hozzászólás Aktív témák