Új hozzászólás Aktív témák

  • KillHates

    nagyúr

    Kellemes teljesítmény, vállalható hőfokon; all-core (10 mag, 20 szál) 4.6 GHz-en 80 fok:

    Persze, ahogy ígértem, megpróbáltam az 5 GHz-et is, de abból másodpercek alatt csúnya trottyolás lett a vége:

    A processzor csekélyke 204 Wattot tett magáévá, bagatell 170 Amper áramfelvétel mellett :Y :Y :Y Le a kalappal a Clevo előtt, hogy ilyen komponenseket raktak bele!

    Itt IDLE a gép, performance módban, fixálva 4.6 GHz-re a CPU:

    Normál venti vezérlés mellett alig hallhatóan duruzsolnak a ventilátorok. De ha valakit ez is zavarna, akkor silent módban le is kapcsolhatja.

    Ez volt az eredeti állapot, lehet látni, hogy a proci (a felső) pasztája alig nyomódott szét:

    Fájó szívvel le lettek cserélve a kemény Thermal Grizzly padok (meet egyébként nagyon jók, de nem igazán notebookba valók) Dell-es almazöld puha padokra:

    Ezután nagyon jó lett a CPU hőmérséklete! Már boldogan raktam volna össze a gépet, amikor láttam, hogy a GPU viszont terheletlenül belenyal az 50 fokba. Nem is értettem, hogy most mi van, mert azzal eddig nem volt probléma. Aztán nagy nehezen rájöttem, hogy a hűtés elhajtott és "libikókázik" a CPU és a GPU között. Mellé tettem az acél tolómérőm szárát és úgy volt benne 2 mm. (sajnos nem csináltam képet) Kiegyengettem -egész jól sikerült, pár tized maradt benne- felraktam és láss csodát, indulás után a GPU is 40 fok alatt maradt:

    Maximumra terhelve 75 fokig ment el.

    Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Új hozzászólás Aktív témák