Új hozzászólás Aktív témák

  • simo9555

    tag

    válasz Darth_Revan #37015 üzenetére

    Sziasztok!

    Látok pár véleményt az FX505-ös Asus gépekről, én is megosztanám a sajátom. A DT-s verziót vettem meg belőle, ami csak 3550H+1650-es kártyát takar. Írtátok, hogy a hűtése nem megfelelő, amit én megcáfolnék. Most már egy ideje használom a gépet és szerintem teljesen korrektül működik a hűtése, a CPU 70fok alatt, a GPU 65 fok alatt van játék közben. Hozzá kell tenni, hogy ebben az esetben sincs komolyabb hangja a hűtésnek legalábbis balanced módban (AMOURY CREATE-ben állítható 4 mód). Ezt azért kell kiemelnem, mert a gépen van egy turbo mód is ahol valóban füles nélkül már zavaró lehet a hangja, viszont sok értelme nincs használni azt a funkciót, mivel nem nyújt többet a gép. MSI afterburnerrel kiiratva a CPU stabilan tartja a boost órajelet, ami 3.7Ghz ennél a cpu-nál érdekes módon az összes magon, a videókártya 1650-1700Mhz-en pörög. Szerintem egy teljesen korrekt kis masina a 120Hz-es kijelzővel, ez a CPU+GPU párosítás. Amit érdekességként észrevettem, hogy gyárilag a VGA 896 Cuda coret tartalmazott 32/56 egységgel, ami bios frissítés során 1024 32/64-re növekedett. Mivel az nvidia is 1024-et ír a GTX1650-es mobile kártyának gyárilag, így gondolom az első bios a vga-hoz még az asztali biosa volt. Mindenképp érdemes emiatt biost frissíteni. Amit negatívumként észlelek, az a laptop driverezése. Nem tudom, hogy csak a kezdetlegesség miatt ennyire relativ rossz, mivel AMD-Nvidia combo-s gép még nem volt forgalomban vagy mi ennek az oka. Nvidia drivert egyenlőre külön nem is nagyon lehet frissíteni mókolás nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák